Nowy numer 23/2021 Archiwum

Bajkowe Niedziele i spotkania z dobrymi manierami w Resursie

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomia organizuje dla dzieci Bajkowe Niedziele i warsztaty: "Savoir-vivre, czyli zasady nie od parady".

Na Bajkowe Niedziele Resursa zaprasza dzieci w czerwcowe niedziele o godz. 11. Będą seanse filmowe, a po nich spotkania z animatorami. Pierwsze spotkanie już 6 czerwca. Uczestnicy obejrzą film "Supernauczycielka", a po seansie będzie zabawa z animatorką "Panią Animką", m.in. pokonywanie toru przeszkód z muzyką w tle, odgadywanie zagadek dotyczących zwierząt.

- Każde dziecko uczestniczące w Bajkowej Niedzieli otrzyma kolorowankę  "Legenda o powstaniu Radomia". Wśród nagród konkursowych jest gra planszowa "Klucz królewicza Kazimierza", którą przygotowaliśmy w czasie pandemicznym. To dzieło naszych plastyków i pracowników merytorycznych - mówi Marcin Kępa z Resursy.

"Klucz królewicza Kazimierza" to rodzinna gra planszowa inspirowana legendą o św. Kazimierzu, przebywającym na radomskim zamku w latach 1481-1483 jako namiestnik ojca w Koronie. Według podania królewicz Kazimierz otrzymał w darze od mieszkańców Radomia klucz do kościoła farnego pw. św. Jana Chrzciciela, aby mógł o każdej porze wejść do świątyni i się pomodlić. Zadaniem graczy jest wcielenie się w postać królewicza i przemierzenie z kluczem w ręku ulic średniowiecznego miasta.

Seanse odbywają się w sanitarnym reżimie. Gości obowiązują maseczki. Bilety 10 zł i karnety 40 zł do nabycia w Resursie. Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia. Resursa zaprasza dzieci wyłącznie w towarzystwie opiekunów.

Resursa Obywatelska zaprasza również dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do wzięcia udziału w spotkaniach z dobrymi manierami: "Savoir-vivre, czyli zasady nie od parady". Odbędą się one od 9 czerwca do 5 lipca 2021 roku w poniedziałki i środy od godz. 17.30.

- W ciągu ośmiu spotkań doświadczeni animatorzy opowiedzą o temacie, który jest nam bardzo bliski, a nie zawsze mamy czas, żeby się nim zająć. Chcemy porozmawiać z maluchami o dobrych manierach, o kulturze zachowania, jak zachować się przy stole, jak pić herbatę  i jak wyglądają dobre maniery na całym świecie. Chcemy zabrać najmłodsze dzieci w podróż po świecie, w czasie której opowiemy im, w których regionach jada się łyżką, nożem i widelcem, a w których nadal przyjęte jest jedzenie ręką, nauczymy, jak powinno się składać serwetkę i jak jej używać - wyjaśnia Justyna Górska-Streicher, dyrektor placówki.

Koszt udziału we wszystkich zajęciach: 80 zł. Zapisy przyjmowane są do 8 czerwca pod numerami telefonu: 48 36 242 63 i 48 362 85 90 oraz mailowo: resursa@resursa.radom.pl.

Na zakończenie warsztatów przewidziana jest niespodzianka dla wszystkich dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama