Będzie specjalne błogosławieństwo małżonków, będzie można także ponowić przyrzeczenie małżeńskie.
Rycerze Kolumba zapraszają małżonków do radosnego wspominania dnia, w którym przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską
- W liturgiczne wspomnienie rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus - św. Zelii i Ludwika Martin - obchodzimy Dzień Męża i Żony. Zapraszamy wszystkich małżonków we wtorek 13 lipca o godz. 18 na Mszę św. w ich intencji do naszego kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera 57 (Kaptur). Mamy przygotowane niespodzianki dla wszystkich pań, które przyjdą z mężami. Będzie specjalne błogosławieństwo. Kto będzie chciał, będzie mógł także ponowić swoje przyrzeczenie małżeńskie - zaprasza proboszcz ks. kan. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rady 14 004 przy parafii MB Częstochowskiej w Radomiu. - Tradycyjnie Rycerze Kolumba starają się, by dowartościowywać swoje małżonki, bo wiedzą, że bez nich to funkcjonowanie w Rycerstwie też nie byłoby pełne. Na wszystkie uroczystości, jakie przeżywamy, zapraszamy zawsze małżonki Rycerzy. W naszym kościele w takiej formie i w taki sposób ten dzień obchodzony będzie po raz pierwszy - dodaje.
Ludwik Józef Stanisław (Louis Joseph Stanislas) Martin (1823-1894) urodził się w Bordeaux. Zelia Maria (Zélie Marie) z domu Guèrin (1831-1877) pochodziła z Gandelain koło Alençon. Oboje małżonkowie doczekali się dziewięciorga dzieci, urodzonych w latach 1860-73, z których najmłodszą była ta, która najbardziej rozsławiła rodzinę - św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Czworo z potomstwa zmarło w bardzo młodym wieku. Te, które przeżyły - same córki - zostały zakonnicami i doczekały, poza św. Teresą, sędziwego wieku. Dwie zmarły, licząc prawie 90 lat.
Beatyfikacja Ludwika i Zelii Martin odbyła się 19 października 2008 w Lisieux. Stali się oni drugim małżeństwem wyniesionym przez Kościół na ołtarze w naszych czasach. Pierwszymi byli Alojzy i Maria Beltrame Quattrocchi z Włoch, których Jan Paweł II ogłosił błogosławionymi 21 października 2001 r. w Rzymie.