W liturgiczne wspomnienie rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Zelii i Ludwika Martin, obchodzimy Dzień Męża i Żony.
Do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera w Radomiu Rycerze Kolumba zaprosili małżonków do radosnego wspominania dnia, w którym przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W ich intencji sprawowana była Msza św. - Kiedy w liturgii wspominamy rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, modlimy się za małżonków, za mężów i za żony, aby sakrament, który przyjęli był dla nich umocnieniem i drogowskazem, że ich najważniejszym powołaniem życiowym jest świętość, jest zbawienie, a drogą do tej świętości jest małżeństwo, które wybrali. Modlitwą ogarniamy wszystkich małżonków i ich rodziny po to, aby umocnić i na nowo rozpalić w was wszystkich sakrament małżeństwa, który przyjęliście - mówił rozpoczynając Eucharystię proboszcz ks. kan. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rady 14004.
W homilii kapłan zachęcał, aby małżonkowie przypominali sobie to wielkie wydarzenie jakim był ich sakrament małżeństwa. Przypomniał też definicję sakramentu, że to widzialny znak niewidzialnej łaski udzielanej przez Chrystusa za pośrednictwem Kościoła. - To wielkie wydarzenie dla małżonków wspominamy w święto św. Zelii i Ludwika Martin. Są tymi, którzy zostali wyniesieni na ołtarze jako małżeństwo. Stali się takim wzorem świętości dla swoich dzieci, że wszystkie poświęciły się Panu Bogu - mówił.
Dwoje świętych, aby pokazać światu, że małżeństwo tak jak i kapłaństwo jest jedną z dwóch dróg, które mają nas prowadzić do świętości - mówił ks. Lenartowicz. - Najważniejszym powołaniem jest powołanie do świętości. Istotą świętości i szczęścia jest to, że oddajemy się, i wszystko czym żyjemy, Panu Bogu. Wtedy otrzymujemy wielokroć więcej łaski. W pewnym sensie małżeństwo jest taką drogą, aby się wspólnie uświęcać, umacniać na drodze do zbawienia. Wiele świętych ludzi żyje wśród nas w małżeństwie i trzeba za takie małżeństwa dziękować - podkreślił kapłan.
Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem obecni w świątyni odmówili Litanię do Świętych Małżonków Ludwika i Zelii Martin. Następnie małżonkowie ustawili się wzdłuż nawy głównej i odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Ostatnim punktem tego święta małżonków było błogosławieństwo każdej pary Najświętszym Sakramentem.