Nowy numer 38/2021 Archiwum

Warsztaty w świecie dinozaurów

Dzieci i seniorzy z Opoczna uczestniczyli w warsztatach paleontologicznych organizowanych w Geoparku Owadów-Brzezinki, który znajduje się na terenie gminy Sławno.

Miejski Dom Kultury w Opocznie w lipcu i sierpniu organizuje dla uczniów zajęcia wakacyjne. Dzieci wraz z seniorami z Klubu Seniora MDK uczestniczyli 22 lipca w warsztatach paleontologicznych w Geoparku Owadów-Brzezinki. - W czasie warsztatów można było poczuć atmosferę, jaka panowała w erze dinozaurów. Zorganizował je Tadeusz Wojciechowski, wójt Gminy Sławno, a poprowadził prof. dr hab. Błażej Błażejowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Nauki o Ziemi "PHACOPS" - informuje Katarzyna Kuleta z MDK w Opocznie.
Na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. - Był to m.in. spacer tarasem widokowym, podczas którego można było dowiedzieć się wiele na temat skamieniałości, badań naukowych i odkrywanych gatunków. Wycieczka do geoparku dostarczyła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń - dodaje K. Kuleta.

Geopark powstał w sąsiedztwie kamieniołomu Owadów-Brzezinki, który położony jest w gminie Sławno. Jest to jedno z najbardziej unikatowych stanowisk paleontologicznych odkrytych w ostatnich latach. Naukowcy odkryli tam m.in. szczątki pterozaura, pierwszego znanego w Polsce latającego gada, oraz nowy dla nauki gatunek gada morskiego z grupy ichtiozaurów.

Zajęcia poprowadził Błażej Błażejowski.   Zajęcia poprowadził Błażej Błażejowski.
Archiwum MDK Opoczno
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama