Chorzy będą mogli być tu z bliskimi. Otrzymają kompleksową opiekę zarówno medyczną, jak i duszpasterską. Placówka obejmie opieką również rodziny chorych i osoby osierocone.
Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu związana jest z osobą ks. Marka Kujawskiego SAC, duszpasterza Hospicjum Królowej Apostołów, który przybył do Radomia w 2003 roku ze Szczecina, gdzie od 1987 roku był duszpasterzem szczecińskiego hospicjum. Był też jego założycielem, a także budowniczym Domu Hospicyjnego, jedynego do dziś na Pomorzu Zachodnim. Dobrze znał problemy i potrzeby osób chorych, jak i ich rodzin. Po zapoznaniu się ze środowiskiem radomskim podzielił się z wiernymi z parafii św. Józefa na Młodzianowie swoim doświadczeniem i zarazem pomysłem utworzenia w Radomiu pierwszego domowego hospicjum. Zaprosił chętnych do współtworzenia tego dzieła. Na spotkanie organizacyjne przyszło ponad 70 osób. Kilka z nich do dziś posługuje w hospicjum, w tym lekarz spod Myślenic koło Krakowa.
Pierwsze pomieszczenie do którego prowadzi ks. Marek Kujawski to przestronna kaplica.Pierwsi wolontariusze zaczęli spotykać się na starej plebanii przy parafii na Młodzianowie. Byli to uczniowie, studenci i osoby starsze, posiadające już duży bagaż doświadczeń życiowych. Na kolejnym spotkaniu organizacyjnym spośród zebranych wolontariuszy wybrana została piętnastoosobowa grupa, która stała się organem założycielskim Domowego Hospicjum. Opracowano statut hospicjum, zarejestrowany w 2004 roku. Hospicjum utrzymuje się głównie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, wolontariusze podczas imprez radomskich organizują zbiórki na ten cel. Kwestujemy również 1 i 2 listopada, w Niedzielę Palmową i podczas innych świąt. Zebrane środki najczęściej przeznaczane są na podstawowe potrzeby, takie jak środki opatrunkowe i inne pomoce medyczne dla chorych czy paliwo do samochodów.