Nowy numer 38/2023 Archiwum

Radom. Modlitwa za ojczyznę w Narodowe Święto Niepodległości

- Chcemy uroczyście zawierzyć Bogu naszą ukochaną ojczyznę - mówił bp Marek Solarczyk.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radomiu rozpoczęły się Mszą św. w radomskiej katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył bp Marek Solarczyk. Rozpoczynając Eucharystię ordynariusz powiedział: - Chcemy w uroczysty sposób zawierzyć Bogu naszą ukochaną ojczyznę, najjaśniejszą Rzeczpospolitą, w ten dzień Święta Odzyskania Niepodległości. Łączymy się w tej wspólnocie, którą my dzisiaj stanowimy, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, prosząc o jedność i pokój dla nas.

Eucharystia była także dziękczynieniem za tych, którzy przez 103 lata, na różnych etapach życia, dziejów, utwierdzają umiłowanie tego, co Polskie.

Na Mszy św. w katedrze zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, służby mundurowe, młodzież, mieszkańcy miasta. Obecne były liczne poczty sztandarowe w tym 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W oprawę muzyczną liturgii włączyła się Orkiestra Wojskowa w Radomiu, pododdział artystyczny Wojska Polskiego.

W homilii bp Marek podkreślił: - Dzieje naszej ojczyzny ukazują, że umiłowanie ojczyzny płynące z umiłowania Boga przynosiło tak wielkie świadectwo bohaterstwa, ale również wielkie świadectwo świętości. Przyzywając wszystkich świadków świętości Boga, naszych świętych patronów, a w dniu dzisiejszym szczególnie chcę przywołać beatyfikowanego we wrześniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Prosimy go, tak jak prosimy św. Wojciecha, św. Stanisława i naszego św. Kazimierza, abyśmy w naszym czasie byli wierni Bogu i oddani dla ojczyzny. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radomiu zorganizowali: prezydent Miasta Radomia i Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast