Nowy numer 3/2022 Archiwum

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Przesłuchania w Radomiu odbędą się w dniach 15-19 grudnia. Do 30 listopada można zgłaszać swój udział w 28. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Festiwal ma formułę konkursu. Mogą wziąć w nim udział wyłącznie amatorzy. Organizatorzy dopuszczają udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia, za wyjątkiem uczniów klas wokalnych. Dolna granica wieku uczestnika to ukończone w roku edycji festiwalu 6 lat.

Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub z podkładem muzycznym. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja i przesłanie pliku nagrania wideo.

Przesłuchania w Radomiu odbędą się w dniach 15-19 grudnia. Organizuje je Fundacja Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem: "W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi". Biuro Organizacyjne mieści się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Sienkiewicza 30.

W drugim etapie festiwalu w dniach 13-15 stycznia 2022 r. w Będzinie spotykają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. W przypadku braku możliwości występu w finale z racji sytuacji epidemicznej będzie miał on w całości lub częściowo charakter zdalny.

Koncert galowy odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia 2022 r. o godz. 16. W zakładce TRANSMISJA LIVE będzie można oglądać na żywo relację z przesłuchań finałowych i koncertu galowego.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.mfkip.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy