Nowy numer 3/2022 Archiwum

Pracodawca z Jedlanki wyróżniony przez dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

Otrzymał je Sławomir Krakowiak, właściciel firmy transportowej spod Radomia.

Motywem przyznania nagrody "Pracodawca przyjazny WOT" jest zatrudnianie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wyrozumiałość i elastyczność oraz umożliwianie im pełnienia terytorialnej służby wojskowej. To była druga edycja projektu organizowanego przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Celem wszystkich edycji konkursu jest wyłanianie oraz wyróżnianie pracodawców, którzy swoją postawą i poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy wspierają pracowników żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym. Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki, jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju - informuje Weronika Chochoł z zespołu prasowego 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Współpraca z żołnierzem 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej układa się na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że w dużej mierze dlatego, że żołnierzy charakteryzuje szereg cech pożądanych na rynku pracy i ułatwiających funkcjonowanie w społeczności, takich jak: lojalność, terminowość, punktualność - mówi S. Krakowiak.

Do projektu pracodawcy mogli zgłaszać się sami lub - tak, jak w przypadku S. Krakowiaka - mogli zgłaszać ich zatrudnieni żołnierze. Jak mówi kpr. Robert Mosiołek, żołnierz 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, zgłoszenie pracodawcy miało być podziękowaniem za serce i wyrozumiałość, jakimi wykazuje się w stosunku do jego służby. - Mogłem wziąć udział w szeregu kursów, które trwały kilka dni. Dla pracodawcy nie jest to łatwe, by puścić pracownika na jakiś czas. Kilkakrotnie byłem wzywany do akcji w trybie alarmowym i nigdy nie było problemu ze strony pracodawcy - mówi R. Mosiołek.

Obok firmy Transport i spedycja Max-Pol laureatami tegorocznej edycji projektu "Pracodawca przyjazny WOT" zostali również: Sky Access Team s.c. - Sylwester Mazurek, Jacek Ochnio, Mariusz Olkowski, Poczta Polska SA oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.   Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy