Nowy numer 47/2022 Archiwum

Terytorialsi w Radomiu znów będą pobierać wymazy na obecność koronawirusa

Dzięki współpracy radomskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej punkt stanie od 1 grudnia.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń, a co za tym idzie - zwiększeniem ilości pobieranych wymazów w kierunku koronawirusa od osób skierowanych przez podmioty lecznicze, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej 1 grudnia uruchomią punkt wymazowy do badań wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Zostanie on zlokalizowany na parkingu PSSE przy ul. gen. Leopolda Okulickiego 9D w Radomiu.

Punkt będzie czynny w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9 do 14. Obsługiwać go będą pracownicy radomskiej Inspekcji Sanitarnej oraz żołnierze 6MBOT.  

- Obecnie mamy coraz więcej zachorowań w regionie, dlatego żołnierze 6MBOT jeszcze mocniej wesprą lokalną społeczność w walce z koronawirusem. Pragnę dodać, że żołnierze brygady wspólnie ze służbami medycznymi oraz mundurowymi kontynuują operację “Trwała Odporność”. Obecnie każdego dnia w zadania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii w całym Stałym Rejonie Odpowiedzialności zaangażowanych jest ponad 50 żołnierzy - mówi płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Z punktu będą mogły skorzystać osoby skierowane przez podmioty lecznicze. Będzie również możliwość wykonania badań komercyjnych. - Każda osoba, która zgłosi się na wykonanie wymazu, musi mieć ze sobą dowód tożsamości - mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, i dodaje: - Żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny, dobrze jest, o ile to możliwe, na około 2 godziny przed wymazem nie jeść, ani nie pić. 

Pobrane wymazy zostaną przekazane do badań, które wykona Laboratorium PSSE w Radomiu. Punkt funkcjonował będzie do odwołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy