Wystawa powstała jako podsumowanie dwudziestu edycji Święta Polskiej Niezapominajki.
W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku im. red. Andrzeja Zalewskiego można oglądać wystawę "Nie zapomnij Niezapominajki. Święto Polskiej Niezapominajki na kartach leśnej historii".
Wystawa powstała jako podsumowanie dwudziestu edycji Święta Polskiej Niezapominajki. - Zebrane materiały to jedynie początek opracowania bogatego materiału dotyczącego "święta jednoczącego ludzi pod hasłem wzajemnej życzliwości i będącego dowodem uwielbienia rodzimej przyrody", które zapoczątkował w 2002 roku redaktor Ekoradia Andrzej Zalewski - mówi Edyta Nowicka, rzecznik prasowy RDLP w Radomiu.
Wystawa składa się z 13 nowoczesnych paneli ekspozycyjnych, które opisano i opatrzono zdjęciami. Koncepcja ekspozycji: Edyta Nowicka, RDLP w Radomiu i Hubert Ogar, Nadleśnictwo Radom. Miejsce ekspozycji, w którym odbywały się kolejne edycje Święta Polskiej Niezapominajki, upamiętniono przed laty tablicą i nadaniem ośrodkowi imienia redaktora Andrzeja Zalewskiego. Redaktor był częstym gościem na terenie Puszczy Kozienickiej, a szczególnie Jedlni-Letnisko, której jest honorowym obywatelem.
A. Zalewski był wielkim przyjacielem leśników, członkiem Bractwa leśnego, za popularyzację tematyki leśnej został w 2003 roku odznaczony Kordelasem Leśnika Polskiego - najwyższym odznaczeniem leśników. Dziś ideę Święta Polskiej Niezapominajki kontynuują: rodzina, przyjaciele, leśnicy, przyrodnicy, szkoły i inni entuzjaści Niezapominajki.
- Wystawa skierowana jest do ogółu społeczeństwa. Leśnicy zapraszają do popularyzowania idei Święta Polskiej Niezapominajki, jakże ważnego dla przekazywania wiedzy o rodzimej przyrodzie, a zwłaszcza bogactwie lasów i korzyściach z nich płynących, zarówno w wymiarze przyrodniczym, jak i gospodarczym czy społecznym - podkreśla E. Nowicka.
Podczas otwarcia wystawy pod tablicą upamiętniającą redaktora Andrzeja Zalewskiego kwiaty złożyli: Piotr Leśnowolski, wójt Gminy Jedlnia-Letnisko wraz z Jerzym Chrzanowskim, propagatorem idei Niezapominajki oraz leśnicy - Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu, Jerzy Jacek Karaśkiewicz, nadleśniczy, i Bernarda Zegarek, kierownik ośrodka w Jedlni.
Istnieje możliwość zwiedzania na miejscu lub wypożyczenia wystawy. W sprawie szczegółów należy kontaktować się z Nadleśnictwem Radom.