Nowy numer 3/2022 Archiwum

Zwyciężyła szopka u franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej

Na konkurs wpłynęły zdjęcia z ponad 40 miejsc.

Portal Diecezji Radomskiej zaprosił do udziału w Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą i najciekawszą szopkę diecezji. Znamy już wyniki konkursu. Jak informuje administrator portalu ks. Stanisław Piekielnik, najwięcej głosów, bo aż 3184, co dało 13846 punktów, oddano na niezwykłą dekorację z franciszkańskiego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej.

Oprócz stajenki betlejemskiej ze Świętą Rodziną, z pasterzami i trzema królami, autor dekoracji o. Ireneusz Wierzchowski OFM Conv. przygotował makietę Jerozolimy i Betlejem sprzed 2 tysięcy lat. Można w niej zobaczyć świątynię jerozolimską z placem przyświątynnym i portykiem Salomona, twierdzę Antonia, w której rezydował Poncjusz Piłat oraz pałac i amfiteatr Heroda. W tle prezentuje się akwedukt, a nad Grotą Narodzenia widzimy domy mieszkańców Betlejem. Budowa trwała dwa miesiące.

Pracę nad dekoracją o. Ireneusz rozpoczął 2 listopada. Wykorzystał kilkanaście zgrzewek styropianu i 2,5 tysiąca wykałaczek, które jeszcze łamał na pół, aby ich zaoszczędzić. Podstawowym narzędziem był nóż do filetowania ryb.

Na drugim miejscu znalazła się parafia Opatrzności Bożej w Radomiu. Dekorację przygotowała Pielgrzymkowa Grupa Parafialna wraz z ks. Maciejem Jakubowskim, który wykonał zdjęcia. Na zdjęcia oddano 1664 głosów, co dało 7276 punktów.

Stajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności BożStajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności Bożej w Radomiu.   Stajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności BożStajenka betlejemska z parafii pw. Opatrzności Bożej w Radomiu.
Ks. Maciej Jakubowski

Na podium znalazła się również dekoracja z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej. Dekorację wykonali parafianie z Dęby, a zdjęcia nadesłał ks. Paweł Węgrzynowski, proboszcz. Na tę dekorację oddano 1257 głosów (4721 punktów).

Dekoracja bożonarodzeniowa z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej.   Dekoracja bożonarodzeniowa z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej.
Ks. Paweł Węgrzynowski

W pierwszej dziesiątce znalazły się również:

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach - 4058 punkty (951 głosy)

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie (dekoracja przy kościele) - 3445 punkty (765 głosy)

Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Machorach (dekoracja przy kościele) - 3404 punkty (932 głosy)

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Lisowie - 2927 punkty (739 głosy)

Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Machorach (dekoracja w kościele) - 2851punkty (781 głosy)

Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole - 2354 punkty (642 głosy)

Parafia pw. NSJ w Nadolnej - 2271 punkty (779 głosy)

- Dziękujemy autorom zdjęć (nadesłano ich 120 z ponad 40 miejsc) i wszystkim budowniczym dekoracji. To waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać, rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia. Dziękujemy również tysiącom internautów, którzy oddali głosy, a było ich blisko 19 tysięcy. Tradycyjnie zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu tego roku - mówi ks. S. Piekielnik.

Galerię zdjęć szopek na: diecezja.radom.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy