Podczas pierwszych w tym roku kalendarzowym zajęć ze słuchaczami Szkoły Biblijnej dla Dorosłych spotkał się bp Marek Solarczyk.
Po dwóch wykładach w auli św. Jana Pawła II w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odbywają się zajęcia, słuchacze przeszli do refektarza (duża stołówka alumnów). Tutaj noworoczne spotkanie rozpoczął śpiew kolędy "Wśród nocnej ciszy", po którym słowo powitania wypowiedział rektor szkoły ks. dr Jacek Kucharski.
- Bp Marek Solarczyk pobłogosławił opłatki i skierował do wykładowców i słuchaczy słowa życzeń. Podkreślał w nich niezwykłą wagę pogłębiania wiedzy biblijnej, a zwłaszcza kształtowania w sobie kultury biblijnej. Studiowanie Biblii pozwala nam jeszcze głębiej rozumieć sens i wagę tajemnicy Wcielenia Bożego Syna, a przez to stawać się dla siebie i innych żywym świadectwem zamieszkania Boga pośród nas. Wypowiedział słowa radości z faktu istnienia w diecezji radomskiej Szkoły Biblijnej, która prowadzona jest pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II - relacjonuje ks. Kucharski.
Słowa życzeń wypowiedzieli następnie przedstawiciele słuchaczy. Podziękowali za patronat, jaki biskup Marek sprawuje nad Szkołą Biblijną. Życzyli pasterzowi, aby sam, żyjąc pięknem Bożego Słowa na co dzień i wypowiadając za nie Panu Bogu słowa wdzięczności, prowadził powierzonych sobie wiernych do odkrywania Bożej miłości poprzez nieustanną lekturę i komentowanie Bożego Słowa.
- Słuchacze wręczyli bp. Markowi upominek, którym były sanie ze słodkim rzemieślniczo wykonanym piernikiem. Łamaniu się opłatkiem towarzyszył śpiew kolęd, których akompaniament zapewnił ks. prof. Andrzej Zarzycki, wykładowca muzyki i śpiewu w seminarium - dodaje ks. Kucharski.
Podczas poczęstunku ks. Jacek Kucharski zapoznał ordynariusza z historią Szkoły Biblijnej dla Dorosłych. - Istnieje ona od 2014 roku. Zapoczątkowały ją wykłady w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu w Sali Rycerskiej w podziemiach kościoła. Zaczynaliśmy od 25 słuchaczy, ale wkrótce okazało się, że zaczęło brakować miejsca dla coraz to nowych słuchaczy. Po dwóch latach zadecydowałem o przeniesieniu szkoły i poprosiłem władze seminarium, aby mogła ona funkcjonować w jego murach. W ciągu tych siedmiu lat doszliśmy do 120 słuchaczy. Wykładów i pracy szkoły nie przerwała pandemia koronawirusa. Aby zapewnić ich ciągłość, przeszliśmy na platformę Skype. Wykłady prowadzone zdalnie to nie to samo, co spotkania na żywo w seminarium. Cieszy nas zatem fakt, że dzisiaj, pomimo trudów obostrzeń sanitarnych, tylu słuchaczy jest z nami. Aktualnie wykłady w szkole, poza mną, prowadzą: dr Leszek Wianowski, ks. mgr lic. Tadeusz Mazur, ks. mgr lic. Michał Faryna i ks. mgr Daniel Wiecheć. Stanowimy doskonały team, co czują i widzą nasi słuchacze. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Szkoła Biblijna dla Dorosłych to, poza wykładami, kształtowaniem kultury biblijnej, wspaniała rodzina. Wszyscy czują się tutaj bardzo dobrze, a tym samym jesteśmy wciąż otwarci na nowych słuchaczy - podkreślał ks. Kucharski
Można dołączać do grona słuchaczy. Jak poinformował ks. Kucharski znane są już plany wykładowe szkoły na nowy rok akademicki. Będzie to tematyka biblijnej rodziny. Noworoczne spotkanie zakończyło błogosławieństwo, którego udzielił bp Solarczyk.