Nowy numer 5/2023 Archiwum

Nie żyje ks. prał. Tadeusz Lutkowski

Kapłan diecezji sandomierskiej urodził się w parafii Odechów koło Radomia. Był proboszczem w Pelagowie i Wierzbicy, parafiach należących obecnie do diecezji radomskiej.

Ks. Lutkowski zmarł 28 marca w 87. roku życia i w 64. roku kapłaństwa. Urodził się 9 grudnia 1935 roku w Odechowcu, parafia Odechów (diecezja radomska). Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu przyjął święcenia kapłańskie 14 grudnia 1958 roku. Jako wikariusz posługiwał w Obrazowie, Ostrowcu Świętokrzyskim - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Końskich - parafia pw. św. Mikołaja oraz w Radomiu - w parafii pw. św. Jana (fara). W latach 1976-1978 był proboszczem w podradomskim Pelagowie. Następnie został proboszczem w parafii pw. św. Stanisława w Wierzbicy. W 1986 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której funkcję proboszcza pełnił do przejścia na emeryturę 9 grudnia 2010 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim: w środę 30 marca o godz. 18 i w czwartek 31 marca o godz. 12.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy