Nowy numer 20/2022 Archiwum

Niedziela seminaryjna w diecezji radomskiej

Wierni modlitwą i ofiarami wspierali dom studiów i formacji do kapłaństwa, a alumni z wychowawcami i wykładowcami odwiedzili kolejne dekanaty.

To już tradycja wielu lat, że dwa razy w roku, gdy w całej diecezji trwają modlitwy w intencji dobrych powołań, i zbierane są ofiary na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, odwiedzane są dwa dekanaty. Tym razem był to dekanat przysuski i przedborski.

- W imieniu całej wspólnoty seminarium, wychowawców, wykładowców i kleryków, chcę serdecznie podziękować za ten czas, za przyjęcie w parafiach i za ofiary zbierane we wszystkich kościołach naszej diecezji. Dziękuje za modlitwę w naszej intencji, za wsparcie materialne, dzięki któremu jest możliwe nasze funkcjonowanie - mówi rektor ks. Marek Adamczyk, który jednocześnie podkreśla duchowy wymiar tego dnia: - Niedziela Dobrego Pasterza to dzień, w którym przyglądamy się Chrystusowi, który jest najlepszym Dobrym Pasterzem. Ale to jest też moment troski o nowe powołania. Pan Jezus powiedział: "Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje. Żniwo wielkie, ale robotników mało". Bardzo rzadko Chrystus mówił, o co należy się modlić. A tutaj powiedział to bardzo wyraźnie: "aby posłał robotników na żniwo swoje". Więc to jest ważna intencja. Dlatego chcemy mówić o modlitwie w intencji dobrych powołań, w intencji mężczyzn, którzy w tym roku zdają matury i tych starszych, którzy zgłaszają się późnej niż po egzaminie dojrzałości.

Al. Krzysztof Zając, kleryk V roku, pochodzi z parafii Lipowe Pole koło Skarżyska-Kamiennej. Tym razem pojechał w zachodnią część diecezji, ponad 100 km od Radomia, do parafii Dąbrówka. - Dla mnie była to możliwość poznawania kolejnej części diecezji, bycia w konkretnej parafii, spotkania tamtejszych wiernych i zobaczenia pracy duszpasterskiej. Bezcenne doświadczenie, które dopełnia formację duchową w gmachu, wykłady i praktyki. Opowiadałem o Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Zachęcałem do wstępowania w jego szeregi.  Spotykałem się i rozmawiałem z dziećmi, dorosłymi i młodzieżą. Odpowiadałem na pytania, a te dotyczyły choćby tego, jak wygląda rytm naszego dnia, i jak kształtuje się liczebny stan alumnatu naszej diecezji - mówi al. Krzysztof, który z kolegami rozpoczyna zamknięte rekolekcje przed święceniami diakonatu, które przyjmą w radomskiej katedrze w najbliższą sobotę przez posługę bp. Piotra Turzyńskiego.

Rozmowa z kandydatami do bierzmowania.   Rozmowa z kandydatami do bierzmowania.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama