Tak było również w centrum Radomia, gdzie uroczystości przewodniczył bp Marek Solarczyk.
Wierni podkreślali, że cieszą się z tego, iż po miesiącach pandemii znów mogli przeżyć w pełni radość procesji, zamanifestować swą wiarę przy licznym udziale osób, bardzo często całych rodzin.
Obchód rozpoczął się Mszą św., sprawowaną w katedrze. W słowie wstępnym biskup Solarczyk powiedział: - Moi drodzy, w ten cudowny dzień, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zgromadziliśmy się, aby uwielbiać Boga za dar Jego życia i miłości, uobecniany, odnawiany, nieustannie nam ofiarowany w sakramencie Eucharystii. Dzisiaj, dziękując za tę obfitość Bożych łask i za tę wierność miłości Boga, stajemy również z pragnieniem, aby ona przemieniała nasze życie.
W homilii ordynariusz zwrócił się do rodziców z podziękowaniem za ich wiarę publicznie deklarowaną udziałem w uroczystości. Tej postawie, jak mówił, przyglądają się dzieci i ją naśladują. A na zakończenie powiedział: - Stajemy tutaj, by powiedzieć Bogu: Potrzebuję Twojej łaski, potrzebuję jej również dla tych, którzy o nią nie prosili, których noszę w moim sercu, których życie, to doczesne, ale i wieczne, jest wpisane we mnie. Potrzebuję Cię, Panie, dlatego uwielbiam Cię za to, że jesteś. Proszę Cię, aby Twoja obecność i moc Twojej łaski nieustannie mnie przemieniały. Dlatego z taką ufnością przyjmuję Najświętszy Sakrament, aby zanieść Go nie tylko w uroczystej procesji, ale w tajemnicy mojego życia, wierności Tobie i w objawieniu Twojej miłości przez moje życie.
Homilia bp. Marka Solarczyka:
Po Mszy św. centralna radomska procesja eucharystyczna przeszła z katedry ulicami Sienkiewicza, Moniuszki, Żeromskiego i Rwańską do kościoła św. Jana. Pierwszy z czterech ołtarzy ustawiony był przy kościele garnizonowym, drugi przed klasztorem oo. bernardynów, trzeci przed kościołem oo. jezuitów, a ostatni przy farze.
Najświętszy Sakrament niesiony był przez ordynariusza w zabytkowej ponadstuletniej monstrancji będącej własnością kościoła farnego.
Przed końcowym błogosławieństwem ordynariusz dziękował wszystkim za udział, podkreślając zaangażowanie wielu osób i środowisk w przygotowania. Obecni byli żołnierze razem ze swą orkiestrą, strażacy, Rycerze Kolumba, członkowie stowarzyszeń i bractw religijnych, którzy nieśli swe chorągwie i feretrony. Jak zawsze dziewczęta sypały płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Oprawę liturgiczną zapewnili ministranci, schola katedralna oraz diakoni i alumni radomskiego seminarium.