Ojciec i pasterz dla wiernych i duchowieństwa.
Ten napis znalazł się na tablicy poświęconej w kościele w Jedlni-Letnisku, w rodzinnej parafii zmarłego sufragana radomskiego. Jednocześnie dawna ul. Zachodnia, znajdująca się naprzeciw świątyni, otrzymała imię bp. Stefana Siczka, od 2011 roku Honorowego Obywatela Gminy Jedlnia-Letnisko.
- Myślę, że w ten sposób dopełniamy pamięć o ks. biskupie, bo te znaki zewnętrzne przywołują pamięć o osobie, jego życiu, jego pracy - powiedział Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letnisko.
Mszy św. przewodniczył bp Piotr Turzyński, wychowanek zmarłego biskupa. Koncelebrowali między innymi bliscy współpracownicy bp. Stefana: ks. prał. Marek Fituch, dziś kanclerz kurii biskupiej, ks. prał. Kazimierz Mąkosa, kolega z rocznica święceń zmarłego pasterza, oraz ks. prał. Henryk Ćwiek, emerytowany wykładowca w sandomierskim i radomskim seminarium. Witał ich ks. kan. Andrzej Margas, proboszcz parafii. Podkreślił obecność rodziny zmarłego 10 lat temu biskupa, władz lokalnych oraz rzeszy wiernych. - Jesteśmy pod wrażeniem całej uroczystości i pięknej oprawy. Dziękujemy za pamięć i takie wyróżnienie bp. Stefana - mówił wzruszony przedstawiciel rodziny.
- Zawołanie bp. Stefana "Żyć Ewangelią" przypomina nam jego troskę o to, byśmy na serio przyjęli słowo Boże, byśmy szukali tego, co w górze i byśmy byli bogaci u Boga w dobro i świętość - powiedział w homilii bp Turzyński.
Po uroczystości w Jedlni-Letnisku Msza św. w intencji bp. Siczka sprawowana była w radomskiej katedrze. Przewodniczył jej bp Marek Solarczyk.
Stefan Siczek urodził się 20 września 1937 roku w Siczkach. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze sandomierskiej 27 maja 1961 roku z rąk bp. Jana Kantego Lorka. Na KUL obronił pracę doktorską z prawa kanonicznego. Był wieloletnim ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym, a potem kapelanem w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce.
W 1992 roku Jan Paweł II mianował ks. Siczka biskupem pomocniczym nowo utworzonej diecezji radomskiej. Dwa razy pełnił funkcję administratora naszej diecezji. Raz po tragicznej śmierci bp. Jana Chrapka, a drugi - gdy bp Zygmunt Zimowski został odwołany do Rzymu. Odszedł nagle. Przed południem 31 lipca 2012 r. czekała na niego młodzież oazowa, która w skarżyskiej Ostrej Bramie przeżywała dzień wspólnoty na zakończenie wakacyjnych rekolekcji. Zamiast radosnego spotkania, była modlitwa za zmarłego pasterza. Biskup Siczek został pochowany w grobowcu biskupów radomskich na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu.
W radomskiej katedrze Mszy św. w intencji bp. Siczka przewodniczył bp Marek Solarczyk.