Nowy numer 49/2022 Archiwum

Pielgrzymi ze Starachowic trzeci dzień w drodze

Wyruszyli ze Starachowic 6 sierpnia po Mszy św. w kościele MB Częstochowskiej na os. Łazy. Dziś pątników odwiedził bp Piotr Turzyński.

Na Jasną Górę pielgrzymuje ponad 120 osób. Przewodnikiem grupy jest ks. Maciej Szymański, wikariusz parafii Świętej Trójcy. Ojcem duchownym jest ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii MB Nieustającej Pomocy. Opiekę nad pielgrzymami sprawują też: ks. Damian Spiżewski, dyrektor ośrodka Emaus w Turnie, ks. Marcin Sajnóg, wikariusz parafii św. Brata Alberta, ks. Przemysław Chrzanowski, wikariusz w parafii Judy Tadeusza, i diakon Bartosz Fijałkowski.

W trzecim dniu pielgrzymowania kolumnę starachowicką Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę odwiedził bp Turzyński, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Odrowążku i wygłosił homilię. - Ksiądz biskup zaprosił pielgrzymów do zaufania Bogu jak Maryja, która uwierzyła w to, co niemożliwe, i poprosił o modlitwę w intencji osób niewierzących, będących daleko od Pana Boga - mówi ks. Kostecki.

Ksiądz Kostecki podkreśla, że pielgrzymuje się bardzo dobrze. - Jest bardzo dużo ludzi, którzy idą po raz pierwszy, są całe rodziny. Na trasie doświadczamy bardzo dużo dobra ze strony mieszkańców miejscowości, przez które przechodzimy, i proboszczów parafii, w których się zatrzymujemy. Bardzo za to dziękujemy. Za dobro i gościnność, której od nich doświadczamy, odwdzięczamy się w modlitwie różańcowej - mówi ks. Kostecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy