Nowy numer 49/2022 Archiwum

Niedziela Biblijna w koneckiej kolegiacie

- Ewangelizacja wymaga zażyłości ze Słowem Bożym - mówi ks. dr hab. Jacek Kucharski.

Wspólnota parafialna koneckiej kolegiaty pw. św. Mikołaja przeżywała 20 listopada Niedzielę Biblijną. Na zaproszenie proboszcza ks. Jacka Wieczorka przeprowadził ją moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej ks. dr hab. Jacek Kucharski. Moderator Dzieła Biblijnego wprowadzał wiernych w głębię i piękno objawienia pozostawionego przez Boga na kartach Pisma Świętego. Słowo Boże kierowane do parafialnej wspólnoty ilustrowane było prezentacjami multimedialnymi.

Ksiądz Kucharski swoją obecność motywował słowami papieża Franciszka z adhortacji apostolskiej „Evangeliigaudium” (n.175), gdzie można przeczytać, że: „Ewangelizacja wymaga zażyłości ze Słowem Bożym, a to oznacza, żeby diecezje, parafie i wszystkie wspólnoty katolickie proponowały poważne i wytrwałe studiowanie Biblii, jak również promowały jej modlitewne czytanie osobiste i wspólnotowe. Nie szukamy, błądząc po ciemku, ani nie powinniśmy oczekiwać, aby Bóg skierował do nas słowo, ponieważ rzeczywiście «Bóg przemówił już nie jest wielkim nieznanym, lecz objawił się»”. Moderator przywoływał także zaproszenie ojca świętego Franciszka: „Przyjmijmy wzniosły skarb objawionego Słowa”.

Proboszcz poprosił moderatora o spotkanie z tymi, którzy chcieliby podjąć formację w grupie biblijnej pod patronatem Dzieła Biblijnego. Jego życzeniem jest również powołanie nowej grupy stałych lektorów wywodzących się zarówno z młodzieży jak i pokolenia młodych rodzin. Stała formacja w grupie biblijnej zainicjowana będzie z początkiem 2023 roku.

Ksiądz Wieczorek nie krył radości widząc jak wielu wiernych jest zainteresowanych stałą formacją biblijną. Dziękował ks. Kucharskiemu za obecność, wygłoszone homilie i wykłady. - Na Niedzielę Biblijną w koneckiej kolegiacie czekaliśmy po to, aby ożywić we wspólnocie pragnienie czytania i poznawania Pisma Świętego. Głęboko wierzę, że tak się stanie - powiedział.

Wszyscy obecni na Mszach św. w niedzielę otrzymali zakładki do Biblii z instrukcją „Jak czytać Pismo Święte”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy