Nowy numer 5/2023 Archiwum

Ostatki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Młodzi spotkali się w Solcu nad Wisłą. W zabawie uczestniczyło 125 KSM-owiczów.

Okazją do świętowania była pierwsza rocznica powstania oddziału KSM Solec nad Wisłą. Spotkanie rozpoczęła Msza św. Jego motywem przewodnim było wesele. Uczestniczyli w nim młodzi z oddziałów KSM: Kowala, Solec nad Wisłą, Libiszów, Kraśnica, Opoczno, Mniszek, Pawłowice, Wysoka oraz z Bazyliki Mniejszej MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Nie zabrakło tańców i weselnych przyśpiewek.

- Bardzo się cieszę, że młodzież tak licznie przybyła, aby świętować rok istnienia oddziału KSM Solec nad Wisłą. Od roku obserwuje tę młodzież i widzę z jak wielką otwartością działają dla drugiego człowieka. Są niesamowici i bardzo dobrze zgrani. Chylę czoła przed ks. Krystianem Korbą, asystentem tego oddziału, za tak wielkie zaangażowanie w rozwój oddziału w duchu KSM-owskich zasad. Życzę, aby ten oddział trwał jak najdłużej - mówi Aleksandra Drab, prezes zarządu diecezjalnego KSM Diecezji Radomskiej.

- Była super atmosfera, taka jaką mogłem sobie tylko wymarzyć. Myślę, że każdy miło spędził czas. Najbardziej podobał mi się pierwszy taniec i to że spędziłem ten czas z moimi znajomymi z KSM-u - powiedział Bartosz Gumiński, zastępca prezesa oddziału KSM Solec nad Wisłą oraz sekretarz zarządu diecezjalnego KSM Diecezji Radomskiej.

- Podczas wczorajszego wieczoru doświadczyłam wielu wspaniałych emocji. Na Mszy św. mogłam wysłuchać słowa Bożego, a potem razem z przyjaciółmi  świętować ostatki. Wszyscy świetnie się bawili, niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale już niedługo spotkamy się na rekolekcjach adwentowych - mówi Alicja Dobrzańska z oddziału KSM Kowala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy