Nowy numer 5/2023 Archiwum

Dary trafią do domów dla dzieci w Jasieńcu Iłżeckim i Starachowicach

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej zaprasza do wsparcia akcji "Paczuszka dla maluszka".

W tym roku zebrane paczki oaza przekaże do Domów dla dzieci im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim i Starachowicach, które prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej.

- Paczuszka dla maluszka jest bożonarodzeniową akcją, do której od 2013 roku zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji jest "paczuszkowa" bombka z logo promującym tę zbiórkę. Zapraszamy do wsparcia akcji. Jeśli ktoś nie może przygotować paczki, zachęcamy, by przekazał darowiznę, a my zakupimy potrzebne produkty - zachęcają do wsparcia placówek animatorzy Anna Kurowska i Eryk Wiśniewski, koordynatorzy akcji.

Potrzebne są: artykuły spożywcze jak makarony, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, kasze, słodycze, ponadto przybory kosmetyczne, środki czystości, ręczniki, mopy, suszarki, kosze, sztućce, kubki, parasolki, zestawy do szycia, papier ksero i fotograficzny, słuchawki douszne, torby podróżne, zabawki, dywaniki, lampki biurowe, obrazy, ozdoby choinkowe, ozdoby do pokoi.

Paczki można zostawić w środy i czwartki od 10.00 do 16.00 w Centrum Ruchu Światło-Życie, które mieści się w budynku kurii w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1, bądź w księgarni św. Kazimierza, ul. Malczewskiego 1, od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 i w sobotę od 9.00 do 13.00.

Akcja trwa do 20 grudnia. Pełna lista potrzebnych rzeczy zamieszczona jest na Facebooku Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy