Nowy numer 4/2023 Archiwum

Pomoc dla szpitala w Łucku w Ukrainie

Dla 100 hospitalizowanych mężczyzn, w tym rannych żołnierzy, przekazano potrzebną odzież, artykuły chemiczne oraz artykuły żywnościowe.

W październiku do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu z prośbą o pomoc zwrócił się szpital w Łucku, w którym są leczeni ranni żołnierze. -Proboszcz ks. Roman Adamczyk oraz pani Katarzyna, koordynatorka do spraw pomocowych dla wojennej Ukrainy, odpowiedzieli pozytywnie i bardzo prędko tę pomoc zorganizowali - mówi Barbara Głowacka, prezes Parafialnego Klubu Seniora.

Do pomocy włączyła się wspólnota parafialna poprzez ofiary składane do puszek. Przyłączyły się także szkoły: PSP nr 6 , PSP nr1 , PSP nr 10 , PSP nr 31 , PSO nr 24, Zespół Szkół Budowlanych, VII LO im K. Baczyńskiego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Reymonta na Wacynie oraz

Caritas Diecezji Radomskiej, Centrum Nauki i Zabawy „Bajka”, Chór Parafii NSJ, Pracownicy SODiR Sp z o.o. , Rycerze Kolumba z parafii pw. NSJ. Właściciele poradni SODiR Sp z o.o. ufundowali lekarstwa na kwotę 5000 zł.

- Dzięki darczyńcom pierwszą transzę pomocową przekazaliśmy już 12 listopada. Dla 100 przebywających w szpitalu mężczyzn przekazaliśmy potrzebną odzież, kosmetyki i inne artykuły chemiczne oraz dołączyliśmy artykuły żywnościowe. Wszystko według wcześniej ustalonych potrzeb. wartość przekazanych darów zamyka się kwotą 30 tys. zł - mówi B. Głowacka. 

Kolejną transzę pomocową parafia planuje przekazać 10 grudnia. Wartość artykułów, która ma zostać przekazana szacowana jest na ok. 20000 zł. - Oprócz tego chcemy zebrać jak najwięcej świec, bo ten artykuł jest bardzo potrzebny i poszukiwany w wojennych realiach. W niedalekiej przyszłości planujemy wspierać dzieci z Domów Dziecka na wschodzie Ukrainy. Wszystkim, którzy się włączyli w naszą akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Dobrze, że jesteście! - podkreśla pani Barbara.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy