Nowy numer 15/2024 Archiwum

Rekolekcje adwentowe z Duszpasterstwem Akademickim

"Trzy drogi doskonałości: oświecenie, oczyszczenie i zjednoczenie" - to będzie temat rekolekcji, które poprowadzi znany z mediów społecznościowych ks. Piotr Jarosiewicz. DA zaprasza też na noc konfesjonałów.

Rekolekcje odbędą się od 12 do 14 grudnia. Rozpocznie je Msza św. sprawowana w kościele św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim w Radomiu. Pozostałe spotkania będą w ośrodku DA przy ul. Górniczej 2.

- W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Jarosiewicz. Jeśli macie tiktoka albo instagrama, tam możecie go zobaczyć, ponieważ działa w mediach społecznościowych, gdzie głosi Chrystusa w bardzo przystępny sposób dla osób młodych, ponadto jest katechetą, duszpasterzem młodzieży, osobą wielu talentów. Bardzo cieszymy się, że będzie u nas, w Radomiu - mówi Katarzyna Rylska odpowiedzialna za Akademicką Wspólnotę Jonasza. - Podczas naszych rekolekcji nie brakuje wspólnej modlitwy, ciekawych konferencji, ale też i pięknej oprawy muzycznej i służby liturgicznej, które nadają wyjątkowy klimat tym rekolekcjom - dodaje Kasia.

Każdego dnia rekolekcji będzie sprawowana Msza św. Rekolekcjonista wygłosi konferencje tematyczne. Na zakończenie wszyscy spotkają się w kawiarni DA, gdzie organizatorzy przygotują poczęstunek. - Podczas naszych rekolekcji otaczamy się osobami w naszym wieku. Ks. Jarosiewicz związany jest z KSM-em, dlatego zapraszamy na spotkania KSM-owiczów. Plus rekolekcji jest taki, że są one wieczorem. Każdy będzie po zajęciach na uczelni czy po pracy i na pewno znajdzie chwilę, żeby do nas dołączyć - zachęca do udziału Weronika Pysiak, odpowiedzialna za diakonię muzyczną w DA.

Rekolekcje odbędą się pod hasłem: "Trzy drogi doskonałości: oświecenie, oczyszczenie i zjednoczenie".

- Zapraszamy szczególnie ludzi młodych, którzy pragną przeżyć coś wspaniałego. Dzisiaj potrzeba nam wszystkim wspólnoty, w której możemy przeżywać coś dobrego. Wielu młodych czuje się samotnie, nie radzi sobie z problemami, a u nas można spotkać ludzi młodych, którzy są otwarci na relacje i na drugiego człowieka. Rekolekcje są po to, żeby się wyciszyć i zajrzeć w głąb swojego serca. Ks. Piotr jest duszpasterzem młodzieży diecezji drohiczyńskiej i asystentem KSM-u, więc wie jak dotrzeć do młodych ludzi i rozumie ich problemy. Zachęcam wszystkich młodych, żeby przyszli i doświadczyli tego, co jest najcenniejsze, czyli Jezusa, a Jezus daje miłość, prawdę i dobro - mówi ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży, duszpasterz akademicki i diecezjalny asystent KSM

Ks. Jakubiak zaprasza też wszystkich, którzy chcą spotkać się z Jezusem Miłosiernym na noc konfesjonałów, która będzie w ośrodku DA 16 grudnia od 21.00 do 24.00.

Program rekolekcji:

12 grudnia, poniedziałek

 • 20.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną na rozpoczęcie rekolekcji - kościół św. Jadwigi Królowej,
 • 21.00 - słodki poczęstunek - kawiarnia DA.

13 grudnia, wtorek

 • 17.30 - Konferencja dla małżeństw - sala wykładowa DA,
 • 19.00 - konferencja dla kobiet - sala wykładowa DA,
 • 20.00 - konferencja dla mężczyzn - sala wykładowa DA,
 • 19.00-20.30 - adoracja w ciszy - kaplica DA,
 • 21.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - kaplica DA,
 • 22.00 - słodki poczęstunek, kawiarnia DA.

14 grudnia, środa

 • 19.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną - kaplica DA,
 • 20.00 - konferencja dla wszystkich - sala wykładowa DA,
 • 21.00 - kolacja - kawiarnia DA.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy