Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej ma nowego moderatora

Decyzją bp. Marka Solarczyka został nim ks. Paweł Krasiński, wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny w Radomiu.

Zastąpił w tej funkcji ks. Krzysztofa Dukielskiego, który 5 lat był moderatorem diecezjalnym, a od niedawna jest proboszczem parafii w Magnuszewie.

Ksiądz Paweł pochodzi z parafii Mirzec. W maju będzie obchodził 10. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Pracował jako wikariusz w parafiach Gózd Stary, św. Kazimierza w Radomiu, a obecnie u Świętej Rodziny, gdzie proboszczem jest ks. Maciej Korczyński, jeden z byłych moderatorów diecezjalnych Ruchu Światło-Życie.

- Nominację odebrałem jako wyróżnienie i ogromny mandat zaufania do mnie ze strony księdza biskupa. Czuję pewną presję i odpowiedzialność zarówno za młodzież, jak też i za ich opiekunów - mówi ks. Paweł i wspomina swoje zaangażowanie w ruch oazowy: - Po raz pierwszy zetknąłem się z Ruchem Światło-Życie po II roku formacji seminaryjnej. Pojechałem wtedy, w ramach kleryckich praktyk na Oazę Dzieci Bożych do Pionek. I tak to zostało. Po święceniach kapłańskich każdego roku jeździłem jako moderator na letnie rekolekcje, a w parafiach prowadziłem grupy oazowe.

Od września minionego roku ks. Krasiński rozpoczął drugi rok posługi w abstynenckiej Diakonii Wyzwolenia Człowieka radomskiej oazy. - Spotykamy się każdego tygodnia online, by dzielić się i rozważać słowo Boże. Mówię o tym, bo jest to jakieś nawiązanie do motta mojego obrazka prymicyjnego z Ewangelii wg. św. Jana: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo". Tak to jest w moim życiu i posłudze, że staram się, by wszystko, co rozpoczynam i robię, miało początek od słowa Bożego. I tak to będzie i z posługą moderatora. Z diakonii Wyzwolenia Człowieka przenoszę się do diakonii modlitwy i proszę o nią za mnie, proszę o nią także wszystkich członków naszego Ruchu - mówi moderator.

Czas biegnie szybko i oazowy kalendarz stawia przed owym moderatorem konkretne wyzwania, a są nimi zimowe kursy dla animatorów (KODA) i dla animatorów muzycznych (KAMuzO). - Ruszają już za tydzień w piątek, w Pionkach. Mamy wiele spraw do ogarnięcia, przede wszystkim organizacyjnych. Rozpoczynamy spotkania w ramach Diakonii Wychowawczej. Wiele się wydarzy, a ufam, że poprowadzi nas Boże Słowo - podkreśla ks. Krasiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy