Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Ks. Grzegorz Zieliński krajowym duszpasterzem prawników

Decyzję o powołaniu go na tę funkcję oraz na konsultora Rady do spraw Społecznych podjęli biskupi w czasie zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Pochodzi z Radomia. Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 roku. Jest magistrem teologii i doktorem nauk prawnych w zakresie prawa i prawa kanonicznego. Studia prawnicze w latach 2009-2016 odbył w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, uzyskując stopień naukowy doktora obojga praw. Badania naukowe z dziedziny prawa międzynarodowego i praw człowieka odbył w latach 2014-2016 w Stanach Zjednoczonych na Wydziale Prawa w Boston College, MA. Wiedzę prawniczą zdobywał także w Katolickim Uniwersytecie Sacro Cuore w Mediolanie (Włochy), Worcester State University, MA, Catholic University of America Washington, D.C. oraz na SIT Graduate Institute, Brattleboro, VT (USA).

W maju 2016 roku zdobył nagrodę Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie Sub Auspiciis Lateranensibus za najlepszą rozprawę doktorską.

Jest obecnie adiunktem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami. Zajmuje się badaniami z zakresu praw człowieka, prawa międzynarodowego i prawa cywilnego. Jest autorem wielu publikacji naukowych z dziedziny prawa medycznego. Pełni także obowiązki wiceprzewodniczącego Rady Uczelni UTH w Radomiu. Jest także zatrudniony w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, prowadząc zajęcia z zakresu prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Od 2016 roku jest sędzią Sądu Kościelnego diecezji radomskiej. Bp Marek Solarczyk powołał go na urząd oficjała Sądu Biskupiego w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy