Mszy św. w Muzeum Wsi Radomskiej przewodniczył bp Marek Solarczyk.
Eucharystię poprzedziło ogłoszenie wyników konkursu na "Najpiękniejszą pisankę wielkanocną" oraz kiermasz z wyrobami ludowymi.
Procesja liturgiczna z palmami przeszła sprzed dyrektoriatu placówki do kościoła św. Doroty. Tutaj ordynariusza i przybyłych gości powitała Ilona Jaroszek, dyrektor placówki. - Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Radomskiej zawsze ma podniosły charakter - podkreśliła dyrektor.
Z ordynariuszem Mszę św. koncelebrował ks. Bernard Kasprzycki, proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia, na terenie której znajduje się skansen, oraz ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego, który przybył z alumnami. Klerycy zapewnili obstawę liturgiczną oraz pod kierunkiem ks. Andrzeja Zarzyckiego zaśpiewali Pasję wg św. Mateusza.
- W tym dniu, 2 kwietnia, kiedy wspominamy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, tym bardziej uświadamiamy sobie, że Bóg posyłał i do nas świadków swojego życia, swojej świętości, tej wyjątkowej tajemnicy drogi ku temu, co będzie spełnieniem Bożych obietnic, co się dokonuje w życiu każdego z nas, w naszych rodzinach, w naszych parafiach, w naszej diecezji. Niech ta niedziela, niech ta nasza wspólna modlitwa umocni nas, abyśmy zachowali tę wrażliwość na to, co dzisiaj możemy przeżyć, na to, abyśmy dzisiaj potrafili dostrzec bliskość Boga w naszym życiu i szli z nim, chroniąc to, co jest darem Jego świętości i co się wyraża w tak wielu cudownych znakach i darach miłości, dobroci i pokoju - mówił w czasie homilii biskup Marek.
Homilia bp. Marka Solarczyka:
W skansenie można było kupić świąteczne ozdoby, a o 16.00 odbyło się widowisko „Wielka Niedziela” w wykonaniu Zespołu folklorystycznego „Piątkowy stok” ze Zwolenia - Dom Ludowy z Jedlni-Poświętnego. Widowisko przybliżyło zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi w regionie radomskim.