Nabożeństwo odbyło się 2 kwietnia w Niedzielę Palmową, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
Początek miał miejsce na placu przy kościele farnym, a ostatnia stacja odbyła się w parku T. Kościuszki w pobliżu katedry.
Rozważania poprowadził bp Marek Solarczyk. Jak zaznaczył, był to powrót do Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum w Niedzielę Palową w 2005 roku. Rozważania przygotował kard. Joseph Ratzinger, a po raz pierwszy, z racji ciężkiego stanu zdrowia, fizycznie nie był obecny Jan Paweł II. Chory papież uczestniczył w swej domowej kaplicy, trzymając w ręku krzyż.
- Niech nasza duchowa jedność z tymi, którzy na całym świecie, a szczególnie w naszej ojczyźnie przeżywają 18. rocznice odejścia do domu Ojca św Jana Pawła II. Niech będzie okazją do umocnienia naszej wiary. Niech będzie okazją do odnowienia troski o świętość Boga. Niech stanie się również naszym świadectwem wdzięczności za świętość Boga, jaką objawiał i do jakiej nieustannie nas zaprasza św. Jan Paweł II - powiedział biskup Marek.
Krzyż do poszczególnych stacji nieśli: Rycerze Kolumba, parafia św. Kazimierza w Radomiu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Duszpasterstwo Akademickie, Duszpasterstwo Ministrantów, harcerze, Wspólnota Bożych Kobiet, siostry zakonne, Wyższe Seminarium Duchowne, kapłani, Koła Żywego Różańca i Akcja Katolicka.
- Nasze nabożeństwo dokonuje się w tak wyjątkowym momencie historii, ale zapewne i życia każdego z nas. 18 lat temu to były ostatnie minuty, to była ostatnia godzina, kiedy ostatnie tchnienia ludzkiego życia wypełniały Jana Pawła II. 18 lat temu, kilka dni wcześniej, Kościół na całym świecie i tak wielu ludzi poprzez transmisje, miał okazję rozważyć te słowa, które przywołaliśmy dzisiaj. Choć pośród nas są tacy, którzy nie mają 18 lat. Są tacy, którzy nawet nie pamiętają pontyfikatu Benedykta XVI, bo mają mniej niż 10 lat. A te słowa są ciągle aktualne, bo to są słowa Boga, słowa tęsknoty za Jego świętością; słowa wiary w Jego łaskę i słowa objawiające wieczną miłość Boga, która zawsze trwa - powiedział na zakończenie biskup ordynariusz i dodał: - Dzisiaj jest jeszcze jedna rocznica. 39 lat temu w Niedzielę Palmową młodzież z całego świata, szczególnie ta zgromadzona w Watykanie na Placu św. Piotra, świętowała po raz pierwszy Światowy Dzień Młodzieży z papieżem. Nam przewodził krzyż wzorowany na krzyżu ŚDM. Jest z nami kopia ikony Salus Populi Romani. Symbole Światowych Dni Młodzieży.
Biskup Marek dziękował wszystkim organizatorom nabożeństwa, a za zapewnienie porządku Rycerzom Kolumba, Straży Miejskiej i Policji.
Oprawę muzyczną przygotowała Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie. Na zakończenie odśpiewano Apel Jasnogórski oraz "Barkę".