Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dajcie się zaprosić na szydłowiecki Festival Body

Siódma odsłona odbędzie się pod hasłem "Daj szansę".

Wydarzenie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała. Początek o 18.00. Pomysł uwielbieniowego wydarzenia zrodził się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Zorganizowała go Strefa JP2. Pierwotnie miała być jednorazowa, ale zaskoczyła i trwa do dzisiaj. Co roku każdemu spotkaniu towarzyszy symbol, który jest na tyle uniwersalny, że można go zabrać i korzystać z niego cały rok.

- W tym roku chcemy wam dać tradycyjna opaskę na rękę. Ponadto dostaniecie także długopis. W tym roku będziemy gościć naszego ordynariusza, bp. Marka Solarczyka, a także ks. Rafała Główaczyńskiego i muzyka Marcina Pokusę - zapowiada Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2.

W tym roku na Festivalu będzie można odprężyć się w strefie Chillu. - W Strefie Chillu będą czekały różne udogodnienia, takie jak leżaki, hamaki, pufy, stoiska z pamiątkami - wymienia tancerka flagowa Marta Kaliszewska.

Podczas Body będą także tradycyjne formy - Każdy, kto będzie tego potrzebował podczas Festiwalu, będzie mógł przystąpić do spowiedzi oraz w ciszy adorować Najświętszy Sakrament - mówi ks. kan. Marek Kucharski, dziekan dekanatu szydłowieckiego i proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

- W tym roku gromadzimy się wokół tematu ludzi młodych w Kościele - dodaje Bartosz Kamienik, koordynator Festiwalu.

Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Start godzina 18:00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast