Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontakt

Zespół „Gościa Niedzielnego” tworzy ponad 130 osób pracujących w całej Polsce. Dziennikarze z głównej siedziby redakcji mieszczącej się w Katowicach piszą artykuły o wierze, życiu Kościoła, opracowują analizy społeczno-gospodarcze, omawiają kwestie naukowe i kulturalne, przygotowują reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.

 

gosc.pl

Piotr Sacha
(ur. 1980) – dziennikarz, kierownik serwisu internetowego "gosc.pl". Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Śląskim oraz dziennikarskich studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Były korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej w Katowicach. W „Gościu Niedzielnym” pracuje od 2006 roku. Wieloletni redaktor „Małego Gościa Niedzielnego”. Autor książki dla dzieci „Mati i wielkie fałszerstwo”. Żonaty, ma dwoje dzieci.
Obszar specjalizacji:
Literatura, muzyka, tematyka społeczna
Kontakt: piotr.sacha@gosc.pl

 

Jarosław Dudała

(ur. 1970) – dziennikarz, prawnik, redaktor serwisu internetowego "gosc.pl". Były korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej w Katowicach. Współpracował m.in. z Radiem Watykańskim i Telewizją Polską. Od roku 2006 pracuje w „Gościu Niedzielnym”. Żonaty, mieszka w Katowicach.

Obszar specjalizacji:
problemy z pogranicza prawa i bioetyki. Autor reportaży o doświadczeniach religijnych.
 
 
 Wojciech Teister
(ur. 1986) Dziennikarz, redaktor serwisu internetowego „Gosc.pl” oraz kierownik działu „Nauka”. W „Gościu Niedzielnym” od 2012 r. Studiował historię i teologię. Interesuje się zagadnieniami z zakresu historii, polityki, nauki, teologii i turystyki. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Aletei”, „Stacji7”, „NaTemat.pl”, portalu „Biegigorskie.pl”. W wolnych chwilach organizator biegów górskich.

Obszar specjalizacji:
teologia, historia, tematyka górska.
Kontakt: wojciech.teister@gosc.pl

 

undefinedMałgorzata Gajos

(ur. 1990) - redaktor serwisu internetowego gosc.pl. Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”.
Obszar specjalizacji: film i teatr
Kontakt: malgorzata.gajos@gosc.pl

 

Jan Drzymała

(ur. 1982) - kierownik projektów internetowych Instytutu Gość Media. Z "Gościem Niedzielnym" związany od końca 2006 roku. Zaczynał jako wolontariusz i stażysta w "Gościu Katowickim". Redagował serwisy informacyjny i papieski portalu wiara.pl. Kierował sekretariatem dodatków diecezjalnych "Gościa Niedzielnego" jednocześnie wprowadzając serwisy diecezjalne do internetu. Koordynował także prace przy tworzeniu nowej strony radioem.pl. Z wykształcenia polonista. Studiował na Uniwersytecie Śląskim w latach 2001-2006 i dziennikarstwo na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się fotografią. Tę pasję rozwijał m.in. na kursie organizowanym przez Związek Polskich Artystów Fotografików o. Śląski w Katowicach.
Obszar specjalizacji:
życie Kościoła w Polsce i na świecie, literatura, komunikacja i media
Kontakt: jan.drzymala@gosc.pl
 

Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontaktAgnieszka Huf 
(ur. 1985) Dziennikarka, redaktor serwisu internetowego „Gosc.pl”. Z wykształcenia pedagog i psycholog, przez kilka lat pracowała w placówkach medycznych i oświatowych dla dzieci. Absolwentka Akademii Dziennikarstwa na PWTW w Warszawie. Współpracowała z miesięcznikiem „Różaniec”, portalami „Stacja7” i „Aleteia”, a także z katowickim oddziałem „Gościa Niedzielnego”. Autorka książki „Zawsze myśl o niebie: historia Hanika – ks. Jana Machy (1914-1942)”. Interesuje się turystyką górską, literaturą faktu, życiem Kościoła i nową ewangelizacją.
Obszar specjalizacji: Zagadnienia społeczne, niepełnosprawność, psychologia, tematyka rodzinna.
Kontakt: agnieszka.huf@gosc.pl

 

« 5 6 7 8 9 »