W II niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane tego dnia do puszek przeznaczone są na wsparcie działalności misyjnej.
Jak informuje ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej, na misjach "ad gentes", czyli w tradycyjnych krajach misyjnych posługuje z naszej diecezji trzech misjonarzy: ks. Szymon Sieczka w Brazylii od 1998 roku, ks. Mirosław Bujak w Kamerunie od 2003 roku, ks. Michał Ulaski na Alasce od 2021 roku. Mamy też dwóch misjonarzy świeckich - Andrzeja Adamusa, który od 1991 roku jest w RPA i Małgorzatę Strzelecką, która od 2003 roku pracuje w Zambii. Na wschodzie pracują ks. Wojciech Górlicki i ks. Szymon Wikło na Litwie, ks. Krzysztof Wilk i ks. Michał Machnio w Ukrainie, a w Mołdawii ks. Artur Chruślak.
- Nasi misjonarze mają z nami łączność i serdecznie dziękują za każde wsparcie modlitewne i finansowe. W II Niedzielę Wielkiego Postu mamy kolejny przystanek, na którym powinniśmy sobie przypomnieć o naszej odpowiedzialności za cały Kościół - mówi ks. Kasprzycki
W Kościele w Polsce II Niedziela Wielkiego Postu określana jako Niedziela "Ad Gentes" (ku narodom, ku ludziom). To dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W tym roku ten dzień będzie przebiegał pod hasłem: "W Kościele jesteśmy Wspólnotą Misyjną".
Ks. Kasprzycki zachęca, by wspierać misjonarzy materialnie, ale też duchowo. - Naszym powołaniem jest nie tylko przyjmować łaskę Bożą, nie tylko cieszyć się Bożą miłością, ale również tę miłość dawać, dzielić się z innymi. Nie wszyscy pojedziemy na misję, tam pojadą osoby, które są do tego powołane, ale możemy wspomagać dzieci młodzież i dorosłych, którzy tam żyją, ale również naszych misjonarzy w tym wielkim dziele głoszenia dobrej nowiny na cały świat.