Nowy numer 15/2024 Archiwum

Kolejny święty zawita do bernardynów

Radomscy bernardyni planują budowę ołtarza w kaplicy wieczystej adoracji. Docelowo zostaną tam umieszczone relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej - Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Ojciec Juniper Ostrowski, gwardian wspólnoty mówi, że od dawna w parafii jest żywy kult Bożego Miłosierdzia. Na prośbę wiernych do kościoła sprowadzono obraz Adolfa Hyły „Jezu ufam Tobie”. – Wizerunek ten początkowo znajdował się w kaplicy Matki Bożej, następnie został przeniesiony do kaplicy adoracji, gdzie wierni, codziennie adorując Chrystusa, odmawiają koronkę do Bożego Miłosierdzia – opowiada gwardian radomskich bernardynów. Ponadto w każdy piątek odmawiana jest tam litania do Bożego Miłosierdzia i odprawiana Msza św. – Wierni prosili, aby sprowadzić do naszej świątyni relikwie Apostołki Bożego Miłosierdzia. Wsparł nas bp Marek Solarczyk – dodaje o. Ostrowski.

Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się 7 kwietnia, w Święto Miłosierdzia Bożego. Mszy św. o 18.30 będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Będą to relikwie pierwszego stopnia, czyli fragment kości s. F. Kowalskiej. – Chcemy, aby te relikwie były na razie wystawione w ołtarzu głównym. W planach mamy budowę ołtarza kaplicy wieczystej adoracji, gdzie obok relikwii s. Kowalskiej, zostaną również umieszczone relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – poinformował zakonnik.

Przygotowaniem do uroczystości wprowadzenia relikwii św. s. Kowalskiej są rekolekcje, które trwają od Niedziel Palmowej, do Wielkiej Środy. Nauki są głoszone o 9.00 i 18.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy