W modlitwie i ze śpiewem niosły do Matki Bożej Pocieszenia osobiste intencje. Zakończyła się nocna pielgrzymka kobiet z Radomia do sanktuarium maryjnego w Starej Błotnicy. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 900 pań.
Wśród pątniczek była Małgorzata Klocek. 26-kilometrową trasę pokonała drugi raz w życiu. Przyznała, że była to spontaniczna decyzja. - Można powiedzieć, że zorganizowałam się w ostatniej chwili. Bardzo mi się podoba taka formuła pielgrzymki dla kobiet. Na długo zapamiętam świadectwa kobiet - powiedziała uczestniczka pielgrzymki. Pierwszy raz na pątniczy nocny szlak zdecydowała się Katarzyna Kopycka. - Pielgrzymka wyruszyła 1 czerwca, dlatego towarzyszyło mi dziękczynienie za dar macierzyństwa, bo mam pięcioro dzieci - przyznała.
Zanim panie wyszły na pątniczy szlak, pobłogosławił je bp Marek Solarczyk. Skierował również do nich słowo pasterskie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Mówił, że "w tym roku, refrenem naszego życia wiary są słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". - Maryja odkrywa tę prawdę uczestniczenia w tej wspólnocie. Ona była świadkiem wiary, Ona wiedziała, co to znaczy żyć mocą Ducha Św. Ona jest Matką Kościoła. - podkreślał bp Solarczyk.
Kobiety zameldowały się przed kościołem w Starej Błotnicy kilka minut po godzinie 6 rano. Pątniczki przed wejściem do świątyni kropił wodą święconą, kustosz miejscowego sanktuarium maryjnego o. Kamil Szustak. - Mam nadzieję, że pielgrzymka kobiet będzie zwiastunem dobrego roku, dla wszystkich, którzy na pielgrzymim szlaku poszukują Boga. Byłem zaskoczony liczbą pątniczek, które wzięły udział w tej nocnej pielgrzymce - powiedział o. Szustak.
Organizatorem pielgrzymki byli Rycerze Kolumba na czele ks. Wiesławem Lenartowiczem, proboszczem parafii MB Częstochowskiej. Duszpasterz powiedział, że liczba osób biorących udział w pielgrzymce pokazuje, że takie wydarzenia mają sens. - Jest to dla nas wyzwanie duszpasterskie, jak odpowiedzieć na potrzeby kobiet - zauważył ks. Lenartowicz, który jest również kapelanem Rycerzy Kolumba.
Hasłem pielgrzymki były słowa: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". Rycerze Kolumba zapewnili wszystkim pątniczkom m.in. okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach.