Kościół radomski ma nowych ekspertów od rodziny przejdź do galerii

35 osób ukończyło Studium Życia Rodzinnego, które przygotowuje doradców życia rodzinnego w diecezji radomskiej.

Mszy św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przewodniczył bp Marek Solarczyk. - Dziękuję za to, że jesteście. Dziękuję za waszą troskę, oddanie i zaangażowanie - mówił. Po liturgii odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której zostały wręczone zaświadczenia o ukończeniu studium.

W szkoleniu uczestniczyli Katarzyna i Marcin Papiernikowie. - Od wielu lat jesteśmy w Domowym Kościele Ruchu Światło-Życie. Chcemy dalej dzielić się zdobytą wiedzą w naszej parafii, gdzie będziemy służyć w poradni rodzinnej - powiedział M. Papiernik. - Mamy już ugruntowaną wiedzę, aby pójść do młodych ludzi, którzy planują związek małżeński. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do tych spotkań. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Do tego trzeba właśnie dążyć - dodała K. Papiernik.

Ksiądz Krzysztof Bochniak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, poinformował, że studium ukończyło 35 osób, w tym 7 małżeństw. - Cieszę się deklaracjami osób zainteresowanych podjęciem misji w poradniach rodzinnych. Po wakacjach będą oni wdrażani w pracę przy parafii. Cieszymy się nowymi osobami, które chcą się dzielić swoim doświadczeniem małżeńskim. One będą towarzyszyć narzeczonym i młodym małżonkom przez rozmowy czy wysłuchanie, aby dalej rozwijała się chrześcijańska wizja małżeństwa i rodziny - powiedział ks. Bochniak.

Emilia Marszałek prowadziła zajęcia z naturalnych metod planowania rodziny. - Ciesze się, że słuchacze studium wykazywali się zainteresowaniem. Ich liczne pytania były dla mnie motywacją do tego, aby jak najlepiej przekazać swoją wiedzę - zaznaczyła.

Obecnie w diecezji radomskiej działa 67 poradni życia rodzinnego, w których zaangażowanych jest ok. 90 osób. Rocznie z ich porad korzysta ok. 2 tys. małżeństw i narzeczonych.

Szkolenie było przeznaczone dla osób z przynajmniej średnim wykształceniem w wieku 20-50 lat. Tematyka szkolenia obejmowała wiedzę z zakresu teologii małżeństwa i rodziny, antropologii, elementów psychologii i pedagogiki, odpowiedzialnego rodzicielstwa i komunikacji w rodzinie, teologii moralnej, bioetyki. Zajęcia odbywały raz w miesiącu w wyznaczone soboty.

Następna edycja Studium Życia Rodzinnego rozpocznie się po wakacjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..