Sztuka "Póki mamy czas" zostanie powtórnie wystawiona

Teatr Amatorski Świętego Brata Alberta zaprasza na sztukę teatralną "Póki mamy czas". Autorska sztuka w reżyserii ks. Dariusza Frydrycha do scenariusza Kamili Ślusarczyk jest opowieścią o życiu i męczeństwie błogosławionej rodziny Ulmów.

Premiera spektaklu odbyła się 6 października w kościele św. Brata Alberta w Radomiu na Prędocinku w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Spektakl został bardzo ciepło przyjęty. - Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i wielu zapytaniom o możliwość powtórzenia spektaklu, pragniemy poinformować, że sztuka "Póki mamy czas…" zostanie powtórnie wystawiona 20 października, w niedzielę o 19.30 w kościele św. Brata Alberta.

Tytuł spektaklu nawiązuje do napisu widniejącego na dzwonnicy kościoła w Markowej: "Czyńmy dobro, póki mamy czas". - Scenariusz ukazuje ostatni rok życia rodziny Ulmów od maja 1943 roku do marca 1944, kiedy zostali zamordowani za ukrywanie żydowskich rodzin. Nie jest to jednak reportaż, ani biografia rodziny Ulmów. Ukazujemy życie rodziny, kochających się małżonków, starających się stworzyć dla swoich dzieci radosny i bezpieczny dom, pomimo szalejącej wojny i niemieckiej okupacji. Ich dom znajdujący się na końcu wsi Markowa wydaje się jakby wydzielony z tego okrutnego świata - opowiada ks. Frydrych.

Życie rodziny Ulmów płynie w rytmie pór roku, w atmosferze modlitwy, głębokiego zawierzenia, zaufania Panu Bogu i dziękczynienia za nawet najdrobniejsze dobro.
- Realizują swoje pasje - szczególnie Józef Ulma - takie jak pszczelarstwo czy fotografia. Nade wszystko są niezwykle otwarci i pomocni wobec innych mieszkańców Markowej, którzy przychodzą do nich po wsparcie i dobrą radę. Widzimy ludzi dla których miłosierdzie i bratnia pomoc są czymś normalnym, zwykłym i oczywistym. Ludzi, którzy potrafią wbrew okolicznościom wojny i okupacji cieszyć się z rzeczy małych - mówi ks. Dariusz.

Grupę teatralną tworzą parafianie i sympatycy parafii św. Brata Alberta. Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się w marcu br. W spektakl zostało zaangażowanych ponad 30 osób. Na scenie występuje 20 aktorów w naturalnym wieku bohaterów sztuki - od dzieci po seniorów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..