Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Walka była zacięta

Prawie 200 KSM-owiczów spotkało się, by walczyć o zwycięstwo i kibicować swoim drużynom.

II Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozegrany został w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie. Zgromadziło się tam prawie 200 osób, by walczyć o zwycięstwo albo kibicować swoim drużynom.

- Jak przystało na gorliwych chrześcijan, spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w miejscowym kościele pw. św. Doroty. Uroczystej celebrze przewodniczył ks. Grzegorz Łabądź, diecezjalny asystent KSM. Eucharystię celebrowali księża asystenci poszczególnych oddziałów parafialnych KSM - mówi ks. Mariusz Chamerski, wikariusz w parafii Wolanów.

W turnieju wzięło udział 13 drużyn z poszczególnych oddziałów KSM. - Walka była bardzo zacięta i wyrównana, a jednocześnie przebiegała w duchu wzajemnej życzliwości i pogłębiania znajomości zawartych już wcześniej lub tworzenia nowych relacji. Można było bardzo wyraźnie odczuć wręcz rodzinną atmosferę spotkania - mówi ks. Chamerski.

Laureaci trzech pierwszych miejsc   Laureaci trzech pierwszych miejsc
Archiwum KSM
Pierwsze miejsce wywalczyli KSM-owicze z Garbatki-Letniska. Drugie zdobyła drużyna z parafii Wysoka, a trzecie - z parafii Wolanów, gospodarze turnieju.

Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale ufundowane przez Adama Gibałę, wójta gminy Wolanów.

Na turniej przyjechało niemal 200 młodych z opiekunami   Na turniej przyjechało niemal 200 młodych z opiekunami