Nowy numer 13/2024 Archiwum

W niedzielę finisaż wystawy i koncert w radomskim Muzeum im. J. Malczewskiego

Tylko kilka dni zwiedzający mogą obejrzeć wystawę "Historie w torebkach zaklęte". Ostatnia okazja będzie 25 lipca w niedzielę.

W Muzeum im. Jacka Malczewskiego, 25 lipca o godz. 12, odbędzie się finisaż wystawy „Historie w torebkach zaklęte”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert „Flet w pięciu odsłonach”. Wstęp wolny.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory m.in. Witolda Lutosławskiego, Zygmunta Noskowskiego, Bernarda Andresa, Georga Bizeta czy Henryka Mikołaja Góreckiego.

Utwory zaprezentują wyjątkowi muzycy jak Małgorzata Walewska, harfistka, która występowała z takimi artystami, jak Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Massimiliano Cialdi, ChikaraImamura, Agnieszka Duczmal, Jerzy Maksymiuk, Daniel Stabrawa, Tadeusz Wojciechowski oraz zespołami: Graz Trio, Warszawska Simfonietta, Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, a także orkiestrami filharmonicznymi. W 1994 rozpoczęła stałą współpracę z Warszawską Operą Kameralną. Realizuje partie basso continuo (arpadoppia „Estee”) pracując m.in. z Jean-Claude Malgoire, Władysławem Kłosiewiczem, Agatą Sapiechą, Olgą Pasiecznik i Dariuszem Paradowskim.

Agata Kielar-Długosz, flecistka, jest stypendystką m.in.: Komisji Fulbrighta, KAAD, DAAD, AllFlutes Plus, Jeunesses Musicales, Top Wind oraz fundacji Yehudi Menuhina Live Music Now. W 2006 roku otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury, a w 2008 roku została laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska. Koncertuje jako solistka z czołowymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Występuje za granicą w wielu krajach Europy i USA. Od 2007 roku jest asystentką w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.

Łukasz Długosz uznany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy