GN 32/2018 Archiwum

W nagrodę Rzym

Niejednokrotnie swą grą zachwycali publiczność. Tym razem to oni się zachwycili.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Gimnazjum nr 13 chętnie występowali w przedstawieniach, które reżyserował ks. Tomasz Waśkiewicz, wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny. W nagrodę ks. Tomasz zabrał ich do Włoch.

– Ten wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu wielu osób – zaznacza ks. Tomasz. – W imieniu swoim i młodzieży dziękuję za wsparcie mojemu proboszczowi ks. Piotrowi Jaśkiewiczowi, dyrektorowi ZSS Wojciechowi Bernatowi oraz Robertowi Praskowi za pomoc w transporcie. Zwiedzanie Rzymu rozpoczęli od Bazyliki św. Piotra. Przy grobie bł. Jana Pawła II ks. Tomasz poświęcił zakupione przez nich wcześniej pamiątki. Spacerując po Wiecznym Mieście, byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko zabytków, które tu obejrzeli, ale też jego wielokulturowości. W drodze powrotnej zajechali do Asyżu. Zachwycili się tym miasteczkiem i bazyliką św. Franciszka. Na koniec zwiedzili Wenecję. – Przed wyjazdem powiedziałem im, że jest to też forma duchowej wędrówki. Mieliśmy Mszę św. na kempingu, a w drodze młodzież odmawiała Różaniec, koronkę i śpiewała pieśni religijne. To cieszy – mówi ks. Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma