Nowy numer 25/2018 Archiwum

katedra w remonie

proboszcz katedry ks. Edward Poniewierski rozpoczął prace remontowe w nawie głównej świątyni. Mają potrwać rok.

Od 6 tygodni grupa osób skupionych wokół Fundacji Kawalerów Maltańskich w
Radomiu
organizuje akcję społeczną w oparciu o liczne szkoły, placówki i wybrane
zakłady pracy (jak Altadis Polska), polegającą na zbiórce odpadów podlegających
recyklingowi, głównie makulatury gazetowej i plastikowych nakrętek. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą sukcesywnie przeznaczane na konto 10-letniej dziewczynki z okolic Wolanowa, Małgorzaty Natalii Murawskiej, która od urodzenia nie mówi i nie chodzi z powodu przepukliny oponowo – rdzeniowej. Jest to wada wrodzona, wymagająca stałej, codziennej i wieloletniej rehabilitacji, używania i kupowania codziennie podkładów higienicznych, kolejnych (w miarę wzrostu dziecka) pionizatorów czy wózków inwalidzkich. Nie prosimy o pieniądze, prosimy o rzeczy, które co dzień są po prostu wyrzucane, a dzięki którym - jak się okazuje - można zrobić tyle dobrego.

 

Jak dotychczas udało się zebrać już 980 kg nakrętek i prawie 800 kg makulatury.
Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w tę akcję prosimy o dostarczanie plastykowych nakrętek do Ośrodka Pomocy Fundacji Kawalerów Maltańskich w Radomiu przy ul. Miłej 17 (róg ul. Czystej) - każdego dnia między 9.00 a 17.00 – serdecznie zapraszamy. Liczy się każda ilość!

 

Dane kontaktowe: Ośrodek Pomocy w Radomiu

ul. Miła 17

26-600 Radom


 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma