Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uznanie za oceanem

Polecieli do USA, bo zajęli pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Działalności Programowej na rzecz Kościoła.

Rada 15 299 im bł. Jana Pawła II przy parafii św. Andrzeja w Suchedniowie powstała stosunkowo niedawno, bo w kwietniu 2011 r. 
Obecnie liczy 38 członków. „Podejmujemy zadania dla dobra naszej wspólnoty parafialnej, społeczności lokalnej i całego Kościoła katolickiego poprzez czyny, modlitwę i udział w życiu liturgicznym” – informują na swojej stronie internetowej. 
– Przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Radę Najwyższą Rycerzy Kolumba. Jego tematem było przedstawienie pracy w minionym roku bratnim na rzecz podstawowych ideałów rycerzy, jakimi są: jedność, braterstwo, służba Kościołowi i ojczyźnie – informuje Jan Komoń, Wielki Rycerz Rady 15 299. Doceniono ich projekt „Wielki Tydzień”, który polegał między innymi na organizacji pierwszej w historii parafii wielkopostnej Drogi Krzyżowej poprowadzonej ulicami miasta. – Rozważania przy poszczególnych stacjach czytali przedstawiciele różnych instytucji i firm. W nabożeństwie uczestniczyło 2 tys. wiernych – mówi Jan Komoń. Oprócz Drogi Krzyżowej rycerze zorganizowali i przeprowadzili projekt „Młodzież nadzieją Kościoła”. Zakupili paczki na święta Bożego Narodzenia dla dzieci ze świetlicy parafialnej, ufundowali część nagród na bal mikołajkowy oraz pomogli w wyjeździe na Światowy Dzień Młodzieży do Madrytu oraz na Spotkanie Młodych do Lednicy.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma