Nowy numer 25/2018 Archiwum

Brawo nasi!

Znaleźli się wśród czternastu jednostek ZHR zakwalifikowanych do finału. Staranne, a wręcz kunsztowne wykonanie zadania, zapewniło im mistrzowski tytuł.

 

Na Pomorzu odbył się Turniej Drużyn Puszczańskich ZHR, czyli Mistrzostwa Polski o tytuł najlepszej Drużyny Rzeczypospolitej. Do pomorskiego finału zakwalifikowała się drużyna z Pionek - 41 Pionkowska Drużyna Harcerzy „Zarzewie” imienia Andrzeja Małkowskiego. Przez trzy dni harcerze nie tylko rywalizowali ze sobą, ale też zwiedzali Pomorze i Kaszuby. Byli na Placu Solidarności w Gdańsku oraz na Westerplatte.

Jednym z ważnych elementów turnieju był Konkurs Musztry Paradnej, który odbywał się na gdańskiej Starówce. Młodzi pionkowianie ubarwili swój pokaz grą na bębnie basowym, werblach i trąbce. Ich pokaz został doceniony. Zajęli pierwsze miejsce w tej konkurencji i uzyskali tytuł Mistrzowie Musztry ZHR. W nagrodę 41 PDH otwierała na rynku w Wejherowie apel kończący Turniej Drużyn Puszczańskich. – W całym turnieju 41 PDH zajęła piąte miejsce w Polsce. To bardzo wysoka pozycja w rankingu wszystkich drużyn ZHR i powód do dumy dla naszych harcerzy. Mamy nadzieję że te sukcesy nie zawrócą nam w  głowie i będziemy pracować wytrwale, aby za rok… zwyciężyć – mówi przewodnik Krzysztof Michał Piaseczny, drużynowy 41 PDH.

Organizatorzy wyjazdu na Pomorze i sami harcerze dziękują za pomoc i wsparcie: Burmistrzowi Miasta Pionki, Pani Dyrektor MZOiŚ w Pionkach, Przewodniczącej Obwodu ZHR „Ziemia Radomska” Hufca Ponikowskiego Hufca Harcerzy ZHR, Zarządowi Okręgu Mazowieckiego ZHR oraz rodzicom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma