Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z myślą o wyjeździe

Schola będzie się nazywać „Aniołki Stanisława”. To na cześć ich opiekuna ks. Stanisława Nowaka.

W parafii św. Barbary w Nieświniu odbyły się parafialne dożynki, połączone z piknikiem na zakończenie wakacji. Tradycyjny, dożynkowy wieniec przygotowali mieszkańcy Paruch. Przedstawiciele wszystkich wiosek nieśli w procesji z darami chleby, którymi się podzielono się po Mszy św. Na przykościelnym placu, czekała na wszystkich grochówka z kuchni polowej, wypieki domowe, potrawy z grilla. Stoiska obsługiwali chórzyści VOX CORDIS, Parafialny Zespół Caritas, ministranci i parafianie którzy w różnoraki sposób wsparli tę imprezę. Gdy starsza schola prezentowała się na scenie, ogłoszono konkurs na jej nazwę.  Spośród wielu, najbardziej podobała się propozycja „ANIOŁKI STANISŁAWA”. To na cześć ks. Stanisława Nowaka, który jest duchowym opiekunem grupy. Odkąd pięć lat temu, przyszedł do parafii, grupa stale się rozrasta. Zaś osoby, które wyjechały na studia, gdy tylko mogą, wspierają scholę swoim głosem.

Piknikowi towarzyszył między innymi konkurs, w którym najwyższą nagroda był rower.  Jak żartował proboszcz, ks. Stanisław Nowak, gdy już wszyscy wygrają rowery zorganizuje rowerowa pielgrzymkę na Jasną Górę. Nad konkursami czuwała Joanna Żurawka.


 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma