Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wskazuje drogę do Boga

Pomnik i relikwie bł. Jana Pawła II, które znajdują się w świątyni, skłaniają wiernych do zgłębiania papieskiego nauczania

Mszy św., na początku której poświęcono pomnik bł. Jana Pawła II przewodniczył  ks. Albert Warso z Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. – Bł. Jan Paweł II ma szczególne prawo do serc mieszkańców tej parafii. Tu zamieszkał w swych relikwiach, tu od dziś wskazuje drogę wszystkim przechodzącym. Tą drogą jest sam Bóg. Błogosławiony Papież trzymający w ręku krzyż będzie wołał o miejsce Boga w sercu każdego z nas – mówił w homilii.

Od czasu, gdy w świątyni znajdują się relikwie bł. Jana Pawła II, w każdą pierwszą środę miesiąca parafianie gromadzą się na nabożeństwie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wtedy odmawiają litanię do bł. Jana Pawła II i mogą ucałować jego relikwie. – Pomnik wraz z relikwiami przypomina moim parafianom Polskiego Papieża, który uczył nas umiłowania Kościoła, Ojczyzny i drugiego człowieka – mówi ks. kan. Jan Chodelski, proboszcz Wierzbickiej parafii. – Pragnę, by były one zachętą do zgłębiania wielkiego dziedzictwa, jakie pozostawił po sobie bł. Jan Paweł II – dodaje.

Sama postać bł. Jana Pawła II ma wysokość 2,40 m, razem z granitowym cokołem 3,50 m. Pomnik wykonany jest z żywicy i mączki marmurowej w kolorze miedzi zbrojony włóknem szklanym. Pomnik pochodzi z pracowni Józefa Siwonia w Łowcach kolo Jarosławia. Ofiarodawcą jest jedna z rodzin.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma