Nowy numer 25/2018 Archiwum

Grillowanie czas kończyć

Chcemy, czy nie, nieubłaganie kończy się lato

Jednym z ulubionych miejsc na pieczenie kiełbasek są Królewskie Źródła w Puszczy Kozienickiej

Ta miła tradycja to znak lata. Może niezbyt zdrowa pod względem gastronomicznym – choć zdania ekspertów są tu podzielone – ale przecież budująca wiele więzi społecznych, rodzinnych i towarzyskich. Gdy przychodzi jego kres, znak, że zaczyna się jesień. Ruszt, węgle, rozpałki czas schować na długie miesiące. Zapewne ucichnie gwar w wielu miejscach, które tak chętnie odwiedzamy, zabierając ze sobą nieodłączne grille.

Polana przy szlaku prowadzącym do Królewskich Źródeł w Puszczy Kozienickiej jest jednym z takich miejsc, które chętnie odwiedzają całe rodziny. Tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych opodal pokazują, że ściągają tu Kozienice, ale nie brak tu też Radomia, Pionek, a nawet Warszawy.

Nie wiadomo tylko, skąd przyjeżdżają rowerzyści, a tych tu także nie brakuje.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma