Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wiemy, czym zanieczyszono zalew w Siczkach

Kąpiących się ubywa, ale teraz to informacja ważna dla wędkarzy

Zanieczyszczenie wody związało się z przykrym w ostatnich tygodniach lata zakazem kąpieli. Po badaniu okazało się, że nie są to – jak pierwotnie wskazywano – ścieki pochodzenia garbarskiego. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  stwierdzili w wodzie duże stężenie związków organicznych typu BZT5, ChZT, azotu i fosforu. – Było to zanieczyszczenie wody ściekami o charakterze organicznym. Pochodzą one z przemysłu rolno-spożywczego, najprawdopodobniej z ubojni – mówi Tomasz Skuza, p.o. kierownika radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Werdykt nie pozwala na ostateczną odpowiedź na pytanie, kto zanieczyścił zalew i czy zrobił to świadomie w celu zamknięcia kąpieliska. Władze gminy Jedlnia Letnisko są przekonane, że był to czyn świadomy, wręcz polityczny, obliczony na wywołanie kłopotów i ewentualnych niepokojów i niezadowolenia.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma