Nowy numer 25/2018 Archiwum

Brawo nasi!

Znaleźli się wśród czternastu jednostek ZHR, zakwalifikowanych do finału. Staranne, wręcz kunsztowne wykonanie zadania zapewniło im mistrzowski tytuł

Na Pomorzu odbył się Turniej Drużyn Puszczańskich ZHR, czyli Mistrzostwa Polski o tytuł najlepszej Drużyny Rzeczypospolitej. Do pomorskiego finału zakwalifikowała się drużyna z Pionek – 41. Pionkowska Drużyna Harcerzy „Zarzewie” imienia Andrzeja Małkowskiego. Przez trzy dni harcerze nie tylko rywalizowali ze sobą, ale też zwiedzali Pomorze i Kaszuby. Byli na placu Solidarności w Gdańsku oraz na Westerplatte. Jednym z ważnych elementów turnieju był Konkurs Musztry Paradnej, który odbywał się na gdańskiej Starówce. Młodzi pionkowianie ubarwili swój pokaz grą na bębnie basowym, werblach i trąbce. Ich pokaz został doceniony. Zajęli pierwsze miejsce w tej konkurencji i uzyskali tytuł Mistrzów Musztry ZHR. W nagrodę 41. PDH otwierała na rynku w Wejherowie apel kończący Turniej Drużyn Puszczańskich. W całym turnieju 41. PDH zajęła piąte miejsce w Polsce. To bardzo wysoka pozycja w rankingu wszystkich drużyn ZHR i powód do dumy dla naszych harcerzy.

Mamy nadzieję, że te sukcesy nie zawrócą nam w głowie i będziemy pracować wytrwale, aby za rok… zwyciężyć – mówi przewodnik Krzysztof Michał Piaseczny, drużynowy 41. PDH. Organizatorzy wyjazdu na Pomorze i sami harcerze są wdzięczni za pomoc i wsparcie burmistrzowi miasta Pionki, dyrektorce MZOiŚ w Pionkach, przewodniczącej Obwodu ZHR „Ziemia Radomska” Hufca Harcerzy ZHR, zarządowi Okręgu Mazowieckiego ZHR oraz rodzicom.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.