Nowy numer 25/2018 Archiwum

Świętokrzyskie czuwanie

W homilii bp Florczyk mówił, że dziś potrzeba dużej aktywności ludzi świeckich, by pokazać, jak nas przemienia i umacnia wiara w krzyż.

120 członków i sympatyków Akcji Katolickiej z naszej diecezji uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Krzyża. Wspólnie z tysiącami pielgrzymów z diecezji sandomierskiej i kieleckiej wzięli udział w międzydiecezjalnym nocnym czuwaniu Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu.

O 20.00 uczestnicy pielgrzymki zebrali się pod Pomnikiem Trzech Krzyży w Hucie Szklanej. Tam rozpoczęli nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dwie godziny później wysłuchali Akatystu do Krzyża Świętego w wykonaniu prawosławnego chóru z Wrocławia „OKTOICH”. O 23.00 odbyło się nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi, a o północy Mszy św. w Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego przewodniczył bp Marian Florczyk z diecezji kieleckiej.

Przewodniczyli jej członkowie Akcji Katolickiej z naszej diecezji   Ucałowanie relikwii Krzyża Świętego rozpoczęła adoracja
Przewodniczyli jej członkowie Akcji Katolickiej z naszej diecezji
Archiwum AK

– W homilii powiedział, że człowiek, który jest wierny przykazaniom, przyznający się do Jezusa i Kościoła jest dziś odrzucany przez świat, który nie rozumie i boi się krzyża – relacjonował Jerzy Skórkiewicz, prezes zarządu DIAK. – Mówił, że dziś potrzeba dużej pozytywnej aktywności ludzi świeckich, by ukazać, jak doświadczenie naszego krzyża i wara w niego przemienia nas i umacnia. Biskup zachęcił wszystkich członków Akcji Katolickiej, by byli blisko krzyża i z niego czerpali siłę i nadzieję.

Po adoracji relikwii Krzyża Świętego członkowie Akcji Katolickiej z naszej diecezji rozważaniami i śpiewem rozpoczęli czuwanie, które trwało do godziny czwartej nad ranem.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma