Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szach i mat

Zawodnicy mają już za sobą trzecią rundę w IX Ogólnopolskim Turnieju Szachowym. Grają o Złotego Kura Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu.

Turniej ma uczcić 34. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, popularyzować nauczanie papieskie, rozwijać pozytywne zainteresowania związane z ideą Kampanii Bezpieczna Polska oraz popularyzować szachy. Jego organizatorami są: Osiedlowy Klub „Kwadrat”, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana w Radomiu, Uczniowski Klub Sportowy „Roszada”, Akademia Szachowa Marka Niedźwieckiego.

Marek Niedźwiecki gra w szachy od 9. roku życia. Jak mówi, pomagały i pomagają mu one we wszystkich dziedzinach życia, w szkole, w pracy zawodowej, działalności społecznej i rozmowach z ludźmi. – Trzeba się cieszyć, że są jeszcze osoby, które chcą rozwijać swój umysł, grając w najlepszą grę strategiczną na świecie, bo o szachach można powiedzieć, że kształcą przyszłą elitę – mówi Marek Niedźwiecki.

Jednym z zawodników turnieju jest Jakub Tomaszewski, uczeń klasy VI w PSP nr 17 w Radomiu. W szachy gra już sześć lat. Podpatrywał, jak grali jego dziadkowie i też chciał się nauczyć gry. Udało się i już ma na swoim koncie 17 pucharów, w tym trzy ogólnopolskie. – Gra w szachy pomaga mi w matematyce. Mam lepsze stopnie. Polecam tę grę, bo bardzo rozwija umysł – mówi. Innym, jeszcze młodszym zawodnikiem jest Marek Gutkowski, uczeń klasy IV w PSP nr 24 w Radomiu. Gra w szachy od czterech lat, a zachęcił go do tego tata. Mimo młodego wieku, też może pochwalić się szachowymi sukcesami.

Ostatnia, VII runda i zakończenie turnieju połączone z wręczeniem nagród zaplanowano na 10 października w Centrum Młodzieży „Arka” (pl. Stare Miasto 2).

Patronem medialnym turnieju jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma