Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To był ostatni oddech studenckich wakacji

– Momentami było przepaściasto. Ale było warto pokonać siebie i strach – wspomina studentka Katarzyna Jankowska, uczestniczka oazy w Zakopanem.

Jak, będąc studentem, owocnie spędzić ostatnie dni wakacji? – Najlepiej tak, jak ponad dwudziestu młodych, spragnionych przygody ludzi: spakować Pismo Święte oraz wygodne buty i wyruszyć na poszukiwanie Boga w modlitwie, rozmowach oraz wędrówkach po górach podczas oazy studenckiej – mówi Katarzyna.

We wrześniowej studenckiej oazie wzięli udział członkowie Duszpasterstwa Akademickiego z naszej diecezji, jak też z diecezji drohiczyńskiej, łomżyńskiej i warszawskiej. Zamieszkali w Zakopanem w przytulnym drewnianym domu przy ul. Salwatoriańskiej 9. Rekolekcyjny turnus poprowadzili ks. Artur Chruślak oraz ks. Mariusz Wilk, radomscy duszpasterze.

Zawiązane znajomości to także skarb wywzieziony ze stolicy Tatr   Pamiątkowe zdjęcie przed drewnianą bazą w Zakopanem przy Salwatoriańskiej 9
Zawiązane znajomości to także skarb wywzieziony ze stolicy Tatr
Archiwum DA

– To było cudowne dziesięć wrześniowych dni. Wspinaliśmy się nie tylko na szczyty Giewontu, Kościelca i Kasprowego, ale także – a może raczej przede wszystkim – staraliśmy się jak najbardziej zbliżyć do naszego Ojca. Przezwyciężaliśmy więc nie tylko zmęczenie fizyczne, ale również nasze grzechy, zniewolenia, uprzedzenia i wątpliwości. Zawarliśmy nowe przyjaźnie, odwiedziliśmy wiele nieznanych nam wcześniej miejsc, przeszliśmy przez mroczne, zimne jaskinie, ale największą i najpiękniejszą przygodą okazało się dla nas wyjście z ciemności grzechów oraz przyjęcie Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela – opowiada Katarzyna Jankowska.

Oaza dobiegła końca. Wrócili do swych domów, a teraz na uczelnie. – Mamy nadzieję, że te przeżycia duchowe i nie tylko pomogą nam dobrze przeżyć ten rok akademicki. Teraz przychodzi czas wykładów i ćwiczeń, potem zaliczeń i egzaminów. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje i kolejne rekolekcje oazowe – mówią uczestnicy studenckiej oazy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma