Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szykują się ciekawe dni

Jego program nie jest łatwy i przystępny. Można rzec, że organizatorzy stargetowali swą imprezę myśląc o kulturalnej elicie.

Zdaje się, że zupełnie pominęli przeciętnego zjadacza chleba. Czy jednak? Gotów jestem polemizować. Zapewne koncertowe sale nie zapełnią się tymi, którzy wolą prostsze propozycje. Ale przecież tak to jest i w przypadku tego rodzaju imprez przygotowywanych poza Kościołem. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej nie jest imprezą obliczoną na zysk. Jest raczej prezentacją dokonań finansowo niszowych, wręcz stratnych. Ale jednak chce wpisać się w dokonania, które na dłużej pozostaną w pamięci.

Warto zatrzymać się choćby na zaproszeniach kleryckiego zespołu teatralnego. Wystawią „Idiotę” według Fiodora Dostojewskiego. Reżyser, ks. Piotr Turzyński, na co dzień wicerektor radomskiego seminarium i wykładowca patrologii, jest pasjonatem teatru i to teatru trudniejszego, zapraszającego do myślenia. Wystawiał już sztuki, zapraszając na widownię młodzież przeżywającą wielkopostne rekolekcje. Swoiście ryzykował porażką. Ale odnosił sukces, gdy po spektaklach młodzi, zamyśleni wychodzili z seminaryjnej auli pytając o sprawy najważniejsze.

Pełny program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej na: http://radom.gosc.pl/evt/13e20d.Tydzien-Kultury-Chrzescijanskiej

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma