Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radość nie tylko dla najmłodszych

Pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów tego plenerowego spotkania. To ważne, bo dotyczyło ono dwóch istotnych dla lokalnej społeczności wydarzeń.

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Goryńskiej powstał nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Jego uroczyste otwarcie i przekazanie we władanie najmłodszym stało się okazją do zorganizowania I Festynu Jesiennego. Wszystkich przybyłych na spotkanie powitała dyrektorka szkoły, Beata Pałczyńska. Wśród gości byli przedstawiciele gminy Jastrzębia na czele z wójtem Zdzisławem Karasiem, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Włodzimierz Bojarski, proboszcz z parafii Goryń ks. Grzegorz Murawski, proboszcz z parafii Jastrzębia ks. Grzegorz Stańczak i tamtejszy wikariusz ks. Dominik Tkaczyk oraz dyrektor Radia Plus Radom ks. Jacek Wieczorek, radni – Tadeusz Kiepiela i Marzena Gruszczyńska, sołtysi oraz inwestor i wykonawcy placu zabaw Marek Sokołowski i Tomasz Kuchcik. – Cieszę się, że doszło do realizacji i budowy placu zabaw przy naszej szkole. Zadanie to zostało wykonane w szybkim tempie dzięki sfinansowaniu i życzliwości wójta gminy Zdzisława Karasia. Plac zabaw jest nowocześnie wyposażony, bezpieczny. Myślę, że dzieci są zadowolone, bo my: grono pedagogiczne i rodzice – tak. Z otwarciem placu zorganizowaliśmy pierwszy festyn jesienny, który mam nadzieję wpisze się w tradycję naszej szkoły i społeczności lokalnej. Jego celem jest integracja i zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz szkoły – mówiła pani dyrektor. Uroczystości czas rozpocząć   Uroczystości czas rozpocząć
Otwarcia I Festynu Jesiennego dokonali dyrektorka szkoły Beata Pałczyńska i wójt Zdzisław Karaś
Krystyna Piotrowska

Po uroczystym przecięciu wstęgi, plac zabaw poświecił proboszcz parafii Goryń ks. Grzegorz Murawski. Plac należało przetestować i do tej czynności zostali zaproszeni najmłodsi. Test wypadł bardzo dobrze, o czym świadczyły okrzyki radości wśród milusińskich. Natalii Wójcik z klasy czwartej najbardziej podobały się huśtawki, podobnie jak jej koleżance z klasy piątej Andżelice Mąkosie. Andżelika będzie przychodziła tu bawić się ze swoim młodszym rodzeństwem. Jak powiedziała pani dyrektor plac zabaw będzie wykorzystywany podczas zajęć wychowania fizycznego oraz udostępniany dla wszystkich mieszkańców Woli Goryńskiej i jej okolic.

W organizacje festynu, na którym każdy znalazł coś dla siebie, włączyły się dwa stowarzyszenia „Zacisze Goryń” i „Mieszkańcy Doliny Radomki” oraz rodzice uczniów i sponsorzy. Ogromnym powodzeniem cieszyły się ciasta własnego wypieku i co nieco z kuchni polowej. Na scenie zaprezentowały się dzieci z miejscowej szkoły oraz zespół „Bartodziejaki”. Zagrała kapela Zdzisława Kwapińskiego. A że grali skocznie, znaleźli się chętni do tańca. Można było też wziąć udział w konkursach sprawnościowych, zręcznościowych i kulinarnych.

Było miło i wesoło, aż chce się powiedzieć – do zobaczenia za rok!


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama