Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiara w bitach

Chcą uświadomić młodym ludziom, że można żyć bez nałogów w pełnej wolności, której źródłem jest Bóg.

Przed radomskim Urzędem Miejskim 13 października o 16.00 rozpocznie się impreza „Wiara w bitach”. – Chcemy dotrzeć do młodych ludzi z przesłaniem, że narkotyki czy alkohol nie dadzą im szczęścia. Prawdziwe szczęście, prawdziwą radość i wolność może dać im tylko Bóg. My z Łukaszem tym żyjemy. Podobnie jak inne osoby z naszej Wspólnoty Modlitwy i Ewangelizacji Dobrego Łotra doświadczyliśmy tego i chcemy się tym dzielić – mówi Grzegorz Gębski. – Poprzez tę imprezę chcemy też pokazać, że hip-hop to nie tylko melanż, kasa, ulice, wulgaryzmy, ale też pozytywne wartości: szczerość, prawda, wiara i nadzieja – dodaje.

Na scenie wystąpią znani wykonawcy chrześcijańskiej muzyki hip-hop. – Najpierw będzie oficjalne przywitanie, mała niespodzianka, a potem od razu przejdziemy do koncertu krakowskiego rapera Hioba. Wystąpi też jeleniogórski skład Rymcerze, a na zakończenie „Frenchman”, były członek zespołu Jamala z Poznania. Impreza zakończy się około 21.00 – mówił podczas konferencji prasowej Łukasz Wieczorek. Oprócz tego będą pokazy tańca breakdance w wykonaniu radomskiej grupy Lumbago, wystąpi młodzież z Karanu, a dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Kilka utworów z płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku, zaprezentuje radomski raper Łukasz „Wieczny” Wieczorek.

Koncert, nad którym patronat objął „Gość Niedzielny”, odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zorganizowali go: Katolicka Wspólnota Modlitwy i Ewangelizacji Dobrego Łotra w Radomiu, Katolicki Ruch Antynarkotyczny „Karan” i Duszpasterstwo Akademickie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama